Pierwsze takie rodzinne warsztaty. Zobaczcie te piękne prace [zdjęcia]

flash Smyków

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Smykowie po raz pierwszy odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne.Przygotowywano m.in. świąteczne stroiki, ale też bukiety krepinowych kwiatów.

– Wielkanoc to święta pełne tradycji i zwyczajów, które należy kultywować i przekazywać młodszym pokoleniom stąd pomysł na warsztaty tego typu w naszej placówce – mówi Sylwia Mogielska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Smykowie.

Dorośli jak i dzieci wspólnie tworzyli piękne stroiki wielkanocne oraz pisanki a także wymieniali się doświadczeniami związanymi ze zbliżającym się świętem Wielkiej Nocy. Powstały kolorowe wianuszki na drzwi , stroiki na desce drzewa na świąteczny stół, oraz pisanki do wielkanocnego koszyczka.

Można było nauczyć się robienia kwiatów z krepiny i własnoręcznie stworzyć swój świąteczny bukiet a także zapoznać się z techniką decoupage, która planowana jest już na kolejne warsztaty.

Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez Izabelę Basiak, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Wszystkie wykonane wielkanocne dekoracje każdy uczestnik mógł zabrać do domu, by już wprowadzić świąteczny nastrój.

 

Dodaj komentarz