Wielkie trzy jaja staną w centrum! [zdjęcia]

flash Galeria Stąporków

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie wspólnie z Urzędem Miejskim w Stąporkowie przygotowują wielkoformatowe dekoracje. Na placu przed ośrodkiem kultury zostaną wyeksponowane trzy dekoracyjne jaja wielkanocne.
 W dwóch zostaną zasadzone bratki przekazane przez burmistrz Dorotę Łukomską i jedno koronkowe (w wersji nocnej) wykonane w pracowni z koronek przekazanych przez mieszkańców gminy Stąporków. – Przy okazji świątecznych porządków na nasz apel przynoszenia wysłużonych już serwetek koronkowych odpowiedziały m.in. Krystyna Grzela, Teresa Glita, Danuta Jedynak wraz z paniami z Błotnicy – mówi Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS. – Niezwykle precyzyjne rusztowanie do naszej prawie póltorametrowej dekoracji wykonał Adam Bartosiński, pracownik ośrodka. Od pomysłu do realizacji… cieszę, się, nasz ośrodek jest niezwykle kreatywny a to dzięki wspaniałej kadrze, ich pomysłowości i otwarciu na nowe wyzwania- mówi dyrektor Sorn.

Koronkowa ozdoba, która stanie przed MGOKiS będzie dodatkowo obiektem świetlnym, bowiem w środku zostaną zamontowane lampki aby świeciła w nocy. Oprócz trzech ozdób, które staną przed ośrodkiem kultury, czwarta „wiklinowa” zostanie przekazana pani burmistrz do umieszczenia w wybranym przez włodarza miejscu. Wiklinowe cacko wykonały bibliotekarki: Anna Grot i Anna Pietraszek.

Przy świątecznych dekoracjach przy wsparciu ZGKiM i OSP w Krasnej pracowali prawie wszyscy pracownicy MGOKiS. – I to jest nasz przedświąteczny wkład, który mam nadzieję wpłynie na świąteczną atmosferę w naszym mieście – powiedziała dyrektor Katarzyna Sorn.

 

 

Dodaj komentarz