Dom Kultury w Radoszycach zaczyna swoją działalność. Pierwszy etap już zakończony [zdjęcia]

flash Galeria Radoszyce

W poświąteczny wtorek po raz pierwszy otwarto drzwi nowego Domu Kultury w Radoszycach. Placówka będzie służyć mieszkańcom już od najbliższych tygodni. Odbywać będą się tu m.in. zajęcia komputerowe, czy językowe.  Swoje miejsce znajdują tu seniorzy, Młodzieżowa Rada Miejska i radoszycka orkiestra.

Zakończyła się realizacja pierwszego etapu utworzenia Domu Kultury w Radoszycach, który powstajew budynku po dawnej lecznicy weterynaryjnej, tuż obok nowego przedszkola. Projekt „Przebudowa i dostosowanie obiektu do prowadzenia działalności kulturalnej”  zrealizowano w ramach inicjatywy LEADER. Na tel cel gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości blisko 280 tys. zł.  Wyremontowano gruntownie sale, ale również wyposażono kuchnię w piec, którzy posłuży do wypiekania kugla!

– Powstanie Domu Kultury w Radoszycach to długofalowa i wieloetapowa inwestycja, która mamy nadzieję zakończy się sukcesem. Oddaliśmy dziś do użytku wyremontowane i wyposażone sale, w których mogą odbywać zarówno spotkania jak i zajęcia dla naszych mieszkańców – mówi burmistrz Michał Pękala.

W oficjalnej prezentacji udział wzięli m.in. seniorzy, strażacy, dyrektorzy jednostek i oczywiście przedszkolaki, które zaprezentowały krótki program artystyczny. – Przed nami kolejne działania związane z przebudową budynku z salą widowiskową na 200 miejsc i nową biblioteką – dodaje burmistrz.

 

1 Komentarz dla “Dom Kultury w Radoszycach zaczyna swoją działalność. Pierwszy etap już zakończony [zdjęcia]

Dodaj komentarz