Nie zamierzała rozstać się z życiem

flash Paragraf

Policję poinformowano, że w mieszkaniu, w bloku wielorodzinnym, w Końskich 12 –latka zamierza popełnić samobójstwo. Pod podany adres pojechali policjanci, strażacy PSP i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Najprawdopodobniej anonimowy informator zadzwonił do policji, że  w mieszkaniu jednego z bloków wielorodzinnych w Końskich, 12 –latka zamierza popełnić samobójstwo. Zamknęła drzwi, nikogo nie wpuszcza.

Jechali alarmowo

Około godziny 21,30 w trybie alarmowym na miejsce udali się funkcjonariusze  z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, strażacy ratownicy JRG PSP i Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci zapukali do drzwi mieszkania. Otworzyła je 12 –latka. Wyjaśniła policjantom, domniemania o planowanym samobójstwie.  Nie wie, kto dzwonił do policjantów z takimi wiadomościami – mówi nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

Strażacy i medycy

Niemal tuż za policjantami do mieszkania w bloku dotarł zastęp JRG dowodzony przez asp. Marcina Jędrasika.  Strażacy rozpoznali sytuację i ustalili, że 12 –latka  znajduje się w mieszkaniu pod opieką policjantów i nie potrzebuje pomocy medycznej. Niemniej w czasie prowadzenia działań na miejsce zdarzenia przybyła matka poszkodowanej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu przez ratowników medycznych 12 –latka pozostała w domu, ale strażacy  sprawdzili jeszcze mieszkanie  detektorem wielogazowym. Nie  stwierdzili podwyższonych wartości gazów niebezpiecznych – mówi na st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

fot. archiwum

MAK

1 Komentarz dla “Nie zamierzała rozstać się z życiem

  1. Ta cała sytuacja jest chora . Dziewczynka jest doręczona przez swoja koleżankę i to ta koleżanka powiadomiła służby o domniemanej probie samobójczej. Szkoda dziewczynki …

Dodaj komentarz