Ruszył Program Certyfikacji szkółek piłkarskich

flash Sport

23 kwietnia rozpoczął się Program Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej dla szkółek piłkarskich. To innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Aplikacje przyjmowane są do 30 czerwca br.

Podstawowymi założeniami programu są podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami. Także pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich.

Zyskają przewagę rynkową

Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i ich dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Z kolei szkółka zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zaangażował się rząd

W Program Certyfikacji zaangażował się polski rząd. Dzięki temu Ministerstwo Sportu i Turystyki przez trzy lata wesprze szkółki piłkarskie i ich oddziały. Certyfikat opiewa na łączną kwotę 130 mln zł (35 mln zł w 2020 roku, 45 mln zł w 2021 roku, 50 mln zł w 2022 roku). Pieniądze te będzie można przeznaczyć na: wynagrodzenie trenerów, podwyższanie ich kwalifikacji i wynajem obiektów sportowych.

Trzy poziomy

O certyfikat na jednym z trzech poziomów (brązowy, srebrny, złoty) mogą się ubiegać podmioty szkolące dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej z przedziału U6–U13, w okresie nie krótszym niż dwa ostatnie pełne sezony.

Certyfikaty zostaną przyznane we wrześniu 2019. Będą obowiązywały przez dwa sezony piłkarskie, czyli do czerwca 2021 roku. Złożenie formularza, jego akceptacja oraz zakwalifikowanie do programu nie jest jednoznaczne z nadaniem certyfikatu.

Szczegółowe informacje na temat Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich można znaleźć na stronie www.laczynaspilka.pl/certyfikacja. Formularze zgłoszeniowe można składać do 30 czerwca br. Ewentualne pytania dotyczące programu można kierować do Działu Wsparcia PZPN: wsparcie@pzpn.pl, tel. 732 122 222.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz