Majówka w Maleńcu będzie pełna atrakcji.W programie m.in. kultowe gry komputerowe i zajęcia z robotyki

Turniej gier komputerowych z nagrodami, zajęcia z robotyki dla najmłodszych, warsztaty z kowalstwa i płatnerstwa, wystawa dawnej techniki komputerowej to niektóre atrakcje, jakie czekają dla tych wszystkich, którzy 4 maja odwiedzą Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.

W tym dniu zorganizowana zostanie kolejna już edycja imprezy pn. „Maleniec na 8 bitach”, która rok temu cieszyła się dużą popularnością. W trakcie wydarzenia zorganizowana zostanie ekspozycja sprzętu komputerowego i gier wideo z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Można będzie nie tylko zagrać w dawne klasyki gier komputerowych, ale zdobyć również atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmę Informix s.c. Karol Kołba i Jakub Kosmal z Końskich, która jest współorganizatorem imprezy.

Dla najmłodszych przygotowano zajęcia z robotyki, podczas których prowadzona będzie nauka programowania z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO. Starsi będą mogli wziąć udział w zajęciach z kowalstwa i płatnerstwa, podczas których opanują sztukę kucia gwoździ i galanterii żelaznej.

W trakcie warsztatów „rusznikarstwo i puszkarstwo” zmontowana zostanie replika armaty czarnoprochowej z XIX wieku zaś podczas zajęć „miary i miernictwo historyczne” prezentowane będą dawne techniki pomiaru odległości i wysokości z wykorzystaniem sznura mierniczego. Zaprezentowany zostanie również projekt koła wodnego z pozytywką wodną, którego projektantem jest znany konecki modelarz Maciej Sztolcman.

Organizatorami wydarzenia są: Informix s.c. Karol Kołba i Jakub Kosmal z Końskich, Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Impreza rozpocznie się o godz.14.00 na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze