Świętowanie w Stąporkowie. Był przemarsz przez centrum i okolicznościowe przedstawienie [wideo, zdjęcia]

Stąporkowskie obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele Najświętszej Maryi Panny.

Po modlitwie sprzed kościoła ruszył przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Na czele pochodu niesiono biało-czerwoną flagę.  Nie zabrakło również pocztów sztandarowych oraz strażaków z wozami bojowymi z OSP Krasna i OSP Odrowąż. Uczestników miejskiej defilady wystraszyła kapryśna pogoda i przelotny deszcz. Pod pomnik przeszli najbardziej wytrwali. Tam po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” poszczególne delegacje złożyły kwiaty. Jako pierwsza wiązankę złożyła reprezentacja samorządowców na czele z burmistrz Dorotą Łukomską i Jackiem Kołodziejem, przewodniczącym Rady Miejskiej.  Pod pomnikiem wartę sprawowały druhny z 6 DH z Hufca Końskie.

Później uroczystości przeniosły się do sali widowiskowej MGOKiS, gdzie zaprezentowany został program artystyczny „Wiwat 3 Maj” przygotowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Stąporkowie. W foyer MGOKiS prezentowana była  wystawa reprodukcji dokumentów nawiązujących do 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze