W Maleńcu były fascynujące gry sprzed lat, ale też historyczne ciekawostki i wybuchająca armata [zdjęcia]

Ci, którzy majówkę spędzali w Maleńcu na pewno nie żałowali. W Zabytkowym Zakładzie Hutniczym przygotowano zarówno coś dla wielbicieli gier z lat 90-tych jak i pasjonatów historii. Wszystko to w ramach wydarzenia „Maleniec na 8 bitach”.

Na wystawie w sali konferencyjnej prezentowano kultowe już 8-16-bitowe komputery: ZX Spectrum, Atari, Commodore, Amiga i Amstrad. Można było się zmierzyć w turnieju oldschoolowych gier komputerowych. Na chętnych czekały gry: River Raid (Atari 7800), Street Fighter (Sega Mega Drive), Pac Ran (Atari 2600), Sega Rally (Sega Saturn), International Karate (Atari 130 XE) oraz Pong (Ameprod). Nad organizacją turnieju czuwało Retro Granie ze Starachowic, a atrakcyjne nagrody dla zwycięzców poszczególnych rozgrywek ufundowała firma Informix s.c. Karol Kołba i Jakub Kosmal z Końskich, która współorganizowała całe wydarzenie.

Komputery sprzed lat to jedno. Ciekawe atrakcje pod hasłem „Machniaria” przygotował również Zabytkowy Zakład Hutniczy na czele z dyrektorem dr. Maciejem Chłopkiem. Były warsztaty z kowalstwa i płatnerstwa, w trakcie których można było samodzielnie wykuć gwoździa. Wielkim powodzeniem wśród publiczności cieszył się widowiskowy pokaz repliki armaty czarnoprochowej z XIX wieku. Maciej Sztolcman opowiedział o XIX-wiecznych systemach mierniczych i sposobach wyznaczania wysokości i długości z wykorzystaniem sznura i łaty miernicze.

Na najmłodszych czekały ciekawe zajęcia z robotyki dla najmłodszych, podczas których prowadzona była nauka programowania z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO oraz atrakcji przygotowanych przez Stowarzyszenie „Fabryka Zabawy” z Dęby.

 

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze