Lenart jednak bez własnego komitetu. Dołączył do Ziemi Koneckiej firmowanej przez trio: Obratański, Pękala, Konieczny

flash Końskie

Andrzej Marek Lenart mimo zapowiedzi nie stworzył jednak własnego komitetu wyborczego, by wystawić listę kandydatów na radnych w przedterminowych wyborach do Rady Powiatu. Były starosta wystartuje z komitetu Ziemia Konecka, który firmują znani samorządowcy.

Jeszcze we wtorek 7 maja Andrzej Marek Lenart mówił nam o utworzeniu własnego komitetu. Dziś już wiemy, że taki nie został utworzony i zgłoszony do Państwowej Komisji Wyborczej.  Nie oznacza to, że Lenarta zabraknie w gronie kandydatów na radnych. Znajdzie się na listach komitetu Ziemia Konecka. To nowy samorządowy twór, który firmują wspólnie Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich, Michał Pękala, burmistrz Radoszyc, Henryk Konieczny, wójt Fałkowa. Mimo wszystko nie jest to niespodzianką, bo Obratański i Pękala stworzyli z Lenartem koalicję po jesiennych wyborach samorządowych w Radzie Powiatu, a Konieczny kilka lat temu, kiedy Lenart stał na czele koneckiego PiS, startował w wyborach samorządowych z poparciem PiS.

– Postanowiłem dołączyć do komitetu, który współtworzą osoby wcześniej związane zarówno z Prawem i Sprawiedliwością jak i Samorządnymi Ziemi Koneckiej. Nie zapadły jeszcze decyzje, czy będę jedynką na liście w Końskich. Na listach partyjnych to ma znaczenie, tu nie. Nikt nie stawia tu sprawy na ostrzu noża – komentuje Andrzej Marek Lenart. Wiele wskazuje, że to właśnie on otworzy konecką listę.

 

1 Komentarz dla “Lenart jednak bez własnego komitetu. Dołączył do Ziemi Koneckiej firmowanej przez trio: Obratański, Pękala, Konieczny

  1. No proszę..Lenart Obratański Pękala…a gdzie Starosta Soboń…nie spodziewałem sie że można tak lekceważyć mieszkańców Powiatu Koneckiego….to co „dobra zmiana”..czy „nasza stara zmiana”

Dodaj komentarz