Świętowali druhowie z gminy Ruda Maleniecka [zdjęcia]

Druhowie działający z siedmiu jednostkach z terenu gminy Ruda Maleniecka wzięli udział w uroczystości zorganizowanej w Lipie z okazji Dnia Strażaka.

Wydarzenie w tym roku odbyło się w Lipie. Druhowie w uroczystym przemarszu udali się sprzed remizy OSP do miejscowego kościoła.

Mszę świętą odprawił ksiądz Tomasz Waśkiewicz, proboszcz tutejszej parafii. Po nabożeństwie druhowie i zaproszeni goście zebrali się na przykościelnym placu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zgodnie z ceremoniałem rozpoczęto od złożenia raportu – Komendant Gminny Związku OSP RP Radosław Kwiecień zdał meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku, wójtowi Leszkowi Kucy, następnie obaj dokonali przeglądu pododdziałów.

Po wciągnięciu flagi państwowej przez poczet flagowy złożony z druhów z jednostek OSP w Lipie i Młotkowicach oraz odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” w części oficjalnej nie zabrakło życzeń od wójta oraz gości.

Kulminacyjnym punktem obchodów strażackiego święta było wręczenie medali i odznak „Strażak wzorowy” druhom z jednostki w Lipie. Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Arkadiusz Piwowarczyk, Paweł Bogusz i Mariusz Piwowarczyk – złote; Radosław Mularczyk – srebrny. Odznaki otrzymali Rafał Luzyńczyk i Grzegorz Cuper.

Część oficjalną uroczystości zakończyła defilada pododdziałów strażackich.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: druhowie Tadeusz Nowakowski – sekretarz Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i Grzegorz Zganiacz, Komendant Gminny ZOSP RP w Fałkowie oraz podkomisarz Jarosław Smołuch, komendant Komisariatu Policji w Radoszycach.

 

Fot. UG Ruda Maleniecka

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze