Porwana z przystanku, zgwałcona i postrzelona

flash Gorące tematy Paragraf

Obok kobiety stojącej na przystanku autobusowym na terenie miasta podjechało osobowe audi. Jeden z dwóch mężczyzn z samochodu grożąc kobiecie przedmiotem przypominającym broń, zmusił ją by wsiadała do auta. Przewieźli ją do pobliskiego lasu i zgwałcili. Kobieta wykorzystała chwilową nieuwagę napastników zaczęła uciekać i wówczas została postrzelona.

Od 7 do 10 maja br., Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach już po raz 18 zorganizowała i przeprowadziła konkurs o miano najlepszego policjanta dochodzeniowo – śledczego, funkcjonariusza nadzorującego pracę dochodzeniowo – śledczą, policjanta operacyjnego oraz technika kryminalistyki. W zmaganiach udział wzięło 52 funkcjonariuszy, tworzących 13 drużyn, reprezentujących powiatowe komendy policji i komendę miejską policji w Kielcach.

Komendę Powiatową Policji reprezentują: st. asp. Artur Nowak, technik kryminalistyki; oraz  st. sierż. Andrzej Durlik, podkomisarz Jarosław Smołuch i mł. asp. Dawid Stanik. 

Cztery akty

Test odbywał się w sali narad Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, im.mjr Jana Piwnika „Ponurego”.  25 zadań testowych rozwiązywali  funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, a także operacyjni oraz technicy kryminalistyki. Następnie zmierzyli się z kazusem prawnym, podczas którego musieli opisać wszystkie czynności wykonywane na miejscu popełnienia przestępstwa oraz sporządzić z nich odpowiednią dokumentacje. Potem  wszyscy uczestnicy zawodów sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie. 12 sztuk amunicji, należało załadować do dwóch magazynków. Podczas tej konkurencji policjanci musieli dobiec do swoich stanowisk pokonując 100 metrowy tor przeszkód. Należało celnie trafić do dwóch tarcz oddalonych o 15 i 20 metrów. Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach policjanci wykonywać oględziny na miejscu przestępstwa, co czy na wstępie przewidywał scenariusz ze zgwałconą i  postrzeloną kobietą.

Najlepsi policjanci będą reprezentować garnizon świętokrzyski podczas tożsamych zawodów na szczeblu ogólnopolskim. Odbędą się one w przyszłym miesiącu w Szkole Policji w Pile – informuje biuro prasowe KWP w Kielcach. 

Poza podium

Na podsumowaniu konkursu w Sielpi finalistom gratulował insp. Paweł Dzierżak,  świętokrzyski komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach, Krzysztof Pijaj, zastępca Prokuratora Regionalnego w Krakowie, Dariusz Dryjas, prokurator okręgowy w Kielcach, nadkom. Piotr Janik dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Ryszard Skrzątek wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

Konecka ekipa policjantów tym razem nie sięgnęła pudła. Kilka punktów dzieliło ich od miejsc na podium. Ale są to znakomici funkcjonariusze, których codzienność sprawdza i weryfikuje w pracy i służbie. Każdy z etapów konkursu był znakomitą  okazją sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności. Podczas oględzin  policjanci przez kilka godzin poszukiwali najdrobniejszych śladów kryminalistycznych, by rozwiązać sprawę porwania kobiety, która została zgwałcona oraz postrzelona. Jak zakładał  scenariusz zawodów, w finale sprawców brutalnego gwałtu, napadu ujęto.

Uczestnicy na podsumowaniu konkursu w Sielpi

Asp. Dawid Stanik, konecki policjant podczas rozwiązywania testów

MARIAN KLUSEK

Fot. KWP Kielce

Dodaj komentarz