Budują gniazda, wieszają budki lęgowe

flash Końskie

Sześcioosobowa grupa uczestników OHP w 13-5 Hufcu Pracy w Końskich od dniach od 1 kwietnia do 31 września 2019 roku realizację projekt „EKO PATROL”.

Projekt realizowany z Europejskiego Korpusu Solidarności jest kontynuacją działań podejmowanych przez ŚWK OHP w Kielcach na rzecz środowiska naturalnego w 2012 roku przez młodzież z Hufca Pracy w Końskich.

Zakłada wykonanie dla obszaru rzeki Czarna Konecka z zakresu czynnej ochrony przyrody, gniazd i budek zapewniających ptakom takim jak: orzeł bielik, orlik krzykliwy, bocian, nietoperz godne warunki lęgowe i bytowe.

Dodać należy, że kilka lat temu podobny projekt uczestniczy OHP realizowali. Niemniej uczniowie ukończyli szkoły i każdy poszedł swoją droga. Teraz kolejna 6-osobowa grupa zmaga się z podobnym programem zgodnym ze wskazówkami pracownika Mazowiecko-Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Gniazda i budki  dla ptaków  wykona młodzież pasjonująca się przyrodą i ornitologią z Hufca Pracy. Grupa przyjęła nazwę „Eko Drużyna 2”. Ich praca była poprzednio jak i teraz będzie  widoczna dla ludzi, a ptaki z pewnością skorzystają z nowych miejsc do zagnieżdżenia się – powiedziała nam Elżbieta Szewczuk z koneckiego hufca.

MAK

1 Komentarz dla “Budują gniazda, wieszają budki lęgowe

Dodaj komentarz