Złożyli przysięgę i rywalizowali na pływalni [zdjęcia]

Była parada, hymn Olimpiad Specjalnych, wciągnięcie flagi i przysięga. Tak rozpoczął się Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych zorganizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk”. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz miasta i gminy Końskie.

11 maja br. na Pływalni Miejskiej w Końskich odbył się Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. To impreza mająca zasięg wojewódzki. Organizowana jest dla osób z upośledzeniem umysłowym. Ostatnio jej uczestników gościliśmy w Końskich dwa lata temu.

W tegorocznej edycji rozegranej na Pływalni Miejskiej w Końskich wzięło udział 80 zawodników. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwało 35 opiekunów z 14 klubów Olimpiad Specjalnych z województwa świętokrzyskiego. Ponadto 20 wolontariuszy i komitet organizacyjny oraz sędziowie.

Ceremonia otwarcia

– Podczas ceremonii otwarcia mityngu, zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych odbyła się parada wszystkich klubów, wolontariuszy i organizatorów. Następnie został odegrany Hymn Olimpiad Specjalnych, podczas którego wciągnięcia flagi dokonał zawodnik Klubu „Olimpijczyk” Mateusz Jakubowski. Słowa przysięgi olimpijskiej wypowiedział również zawodnik Klubu „Olimpijczyk” Końskie Michał Jędrasik – informuje Katarzyna Korzekwa, przedstawicielka organizatorów.

Wielu gości

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich. W imieniu starosty list gratulacyjny dla organizatorów przekazał Krzysztof Stachera, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli również również Andrzej Michalski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PFRON i Marcin Zieliński, wiceburmistrz Końskich. Wśród gości byli także: Grzegorz Kurkowski, dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie, Grzegorz Małkus, prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie, Barbara Zbylut, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich oraz Andrzej Mijas, dyrektor Pływalni Miejskiej w Końskich.

Zawody przebiegły sprawnie

W przerwie mityngu na wszystkich czekał gorący posiłek – wyśmienita grochówka oraz napoje. – Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze i bardzo sprawnie. Rozdano 30 kompletów medali, które ufundowane zostały przez Urząd Miasta i Gminy Końskie. Bardzo dziękujemy – mówi Katarzyna Korzekwa.

Na zakończenie zawodów wszystkim zawodnikom, trenerom i opiekunom zostały wręczone upominki w postaci koszulek i pamiątek od sponsorów. – Podziękowania należą się również Agnieszce Przychodni za opiekę medyczną podczas zawodów, Łukaszowi Żychlińskiemu, sędziemu głównemu, Agnieszce Czerwonce, Ani Szerli, wolontariuszom i sponsorom. Dziękujemy – kończy Katarzyna Korzekwa.

Organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” w Końskich działający przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Końskich. Instytucje wspierające to Urząd Miasta i Gminy Końskie oraz Pływalnia Miejska w Końskich.

Patronat medialny nad imprezą sprawował TYGODNIK.

Osiągnięcia zawodników Klubu „Olimpijczyk” Końskie

15 m ze sprzętem pneumatycznym

Mateusz Jakubowski – 1 miejsce i złoty medal

Daniel Pluta – 3 miejsce i brązowy medal

Helena Piec – 1 miejsce i złoty medal

Michał Jędrasik – 1 miejsce i złoty medal

25 m ze sprzętem pneumatycznym

Daniel Pluta – 2 miejsce i srebrny medal

Helena Piec – 1 miejsce i złoty medal

25 m stylem grzbietowym

Mateusz Jakubowski – 2 miejsce i srebrny medal

Dariusz Kosma

Fot. Katarzyna Korzekwa, Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Już po raz drugi w Końskich można dołączyć do wielkiego kulinarnego święta, które od siedmiu edycji bije rekordy popularności w Kielcach. Festiwal Smaku zagościł w koneckiej Piecowni. Specjalnych dań można spróbować do 26 lipca. Festiwal Smaku z powodzeniem organizowany jest...
https://szydlowiecki.eu/szukaja-zaginionego/?fbclid=IwAR3CiSCKJZClX3vLvYjDouQj9qLmhQiGLK87-kFVoYOj6ZEqmaCkDwDnE9A
To już kolejne wyróżnienie dla Stefanii Kulety, która w czerwcu obchodziła setne urodziny. Wówczas podczas uroczystego spotkania została mianowana na stopień kapitana Wojska Polskiego. Kilka dni temu od wojewody Agaty Wojtyszek otrzymała cenny medal. Wojewoda Agata Wojtyszek, w imieniu Szefa...

Jechał za blisko…

Toyota jechała za blisko iveco, gdy to przyhamowało doszło do zderzenia. Około godziny 18 w pobliżu Kaliszów, drogą K74  w stronę Piotrkowa Trybunalskiego jechał iveco na gdańskich numerach rejestracyjnych, które  prowadził 35-letni mężczyzna. Za nim w tym samym kierunku jechała...
Podczas miejskich uroczystości świętowani koneccy policjanci. Zgodnie z tradycją była uroczysta msza święta i okolicznościowy apel, podczas którego funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia. 100 lat temu w Rzeczpospolitej Polskiej powstała Policja Państwowa. Powołana ustawą Sejmu II...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze