Inauguracja nowego sezonu pełna niespodzianek

Na koneckim Orliku zainaugurowała rozgrywki Konecka Liga Futbolu Stowarzyszenia Sportowego Fair Play. Już w pierwszej kolejce doszło do niespodzianek.

W rozgrywkach Koneckiej Ligi Futbolu 2019 grają: TKN Bands, Amatorzy, Auto Komis Daniel Zych, Jajko na Żurek, Giętka Szyja, Las Vegas, Bimbers Brothers, Czarodzieje i Debowe Team.

Debiutujący w rozgrywkach zespół Las Vegas pokonał faworyzowany Auto Komis Daniel Zych. – Z kolei TKN Bands zwyciężył Czarodziejów, mistrza z hali. Pewnego rodzaju niespodzianką była też przegrana Amatorów z Bimber Brothers. Zgodnie z oczekiwaniami natomiast team Jajko Na Żurek pokonał ekipę Giętka Szyja – relacjonuje Marcin Michalczyk.

1 kolejka
Giętka Szyja – Jajko Na Żurek 3:7 (2:3)

Bramki: Karbownik 2, Kosmal – Sierszyński 3, Pilarski 3, Młodziński.

Goście bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Gospodarze jednak wrócili do gry i przed drugą połową wynik pozostawał jeszcze sprawą otwartą. – Nie na długo. Zawodnicy Jajka podkręcili tempo, poprawili skuteczność, czego efektem był końcowy rezultat. Gości warto pochwalić nie tylko za grę, ale też za postawę fair play, bowiem wystawili taką samą liczbę zawodników, co mający problemy kadrowe przeciwnik – przekonuje Marcin Michalczyk.

Las Vegas – Auto Komis Daniel Zych 2:0 (1:0)

Bramki: Piorun 2.

Debiutujący w rozgrywkach Las Vegas w starciu z jednym z faworytów rozegrał znakomite zawody. Beniaminek był świetnie zorganizowany w obronie. – Jego zawodnicy asekurowali się, walczyli jeden za drugiego. To sprawiło, że Auto Komis nie miał specjalnie pomysłu na sforsowanie zasieków. A gdy sztuka ta już się udała, to albo zawodziła skuteczność, albo na posterunku był bramkarz Las Vegas. Gospodarze radzili zresztą dobrze nie tylko w obronie, ale też w ataku, raz po raz inicjując groźne kontry. Zasłużone zwycięstwo Vegas – dodaje Michalczyk.

Czarodzieje – TKN Bands 5:6 (2:2)

Bramki: Milcarz 2, Kabała, Adamus, Pera – Baczyński 2, Bednarz, Pytlos, Jankowski, Fidor.

Sebastian Pytlos

Mecz z pewnością ciekawy, ze zwrotami akcji. Tylko niepotrzebna była w nim ogromna liczba fauli i niezdrowych emocji. – Kto wie jak zakończyłoby się spotkanie, gdyby lepszą dyspozycję zaprezentował golkiper Czarodziejów. Gospodarze wcale nie byli gorszą drużyną, ale liczba błędów tego dnia była jednak za duża. Dość powiedzieć, że TKN bramki strzelał między innymi z… autu i po wykopie bramkarza. Chwaląc gości za wygraną z renomowanym rywalem warto, prócz strzelców goli, wyróżnić Grzegorza Potockiego, za postawę godną prawdziwego sportowca – opowiada Michalczyk.

Amatorzy – Bimber Brothers 2:3 (2:1)

Bramki: Grzegorczyk, Nowakowski – Basiak 2, Soboń.

Zespół Bimber Brothers, niczym Tottenham w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Ajaxem, odrobił dwubramkową stratę. Jedyna różnica – pogoń zaczął już w pierwszej połowie. – Do tego momentu to gospodarze byli lepszą drużyną. W miarę upływu czasu goście zaczęli jednak grać swobodniej, a w poczynania Amatorów wkradła się nerwowość. Konsekwencją: niespodziewana, ale raczej zasłużona wiktoria Bimbrowników – kończy Marcin Michalczyk.

Dębowe Team – pauza

Tabela

Najlepsi strzelcy: 3 – Pilarski, Sierszyński (Jajko Na Żurek); 2 – Baczyński (TKN), Milcarz (Czarodzieje), Basiak (Bimber), Piorun (Las Vegas), Karbownik (Giętka Szyja).

2 kolejka, 19 maja: Amatorzy – Auto Komis, Dębowe Team – Jajko Na Żurek, Czarodzieje – Bimbers Brothers, TKN Bands – Las Vegas, Giętka Szyja – pauza.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Już po raz drugi w Końskich można dołączyć do wielkiego kulinarnego święta, które od siedmiu edycji bije rekordy popularności w Kielcach. Festiwal Smaku zagościł w koneckiej Piecowni. Specjalnych dań można spróbować do 26 lipca. Festiwal Smaku z powodzeniem organizowany jest...
https://szydlowiecki.eu/szukaja-zaginionego/?fbclid=IwAR3CiSCKJZClX3vLvYjDouQj9qLmhQiGLK87-kFVoYOj6ZEqmaCkDwDnE9A
To już kolejne wyróżnienie dla Stefanii Kulety, która w czerwcu obchodziła setne urodziny. Wówczas podczas uroczystego spotkania została mianowana na stopień kapitana Wojska Polskiego. Kilka dni temu od wojewody Agaty Wojtyszek otrzymała cenny medal. Wojewoda Agata Wojtyszek, w imieniu Szefa...

Jechał za blisko…

Toyota jechała za blisko iveco, gdy to przyhamowało doszło do zderzenia. Około godziny 18 w pobliżu Kaliszów, drogą K74  w stronę Piotrkowa Trybunalskiego jechał iveco na gdańskich numerach rejestracyjnych, które  prowadził 35-letni mężczyzna. Za nim w tym samym kierunku jechała...
Podczas miejskich uroczystości świętowani koneccy policjanci. Zgodnie z tradycją była uroczysta msza święta i okolicznościowy apel, podczas którego funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia. 100 lat temu w Rzeczpospolitej Polskiej powstała Policja Państwowa. Powołana ustawą Sejmu II...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze