KLF: Inauguracja nowego sezonu pełna niespodzianek

flash Sport

Na koneckim Orliku zainaugurowała rozgrywki Konecka Liga Futbolu Stowarzyszenia Sportowego Fair Play. Już w pierwszej kolejce doszło do niespodzianek.

W rozgrywkach Koneckiej Ligi Futbolu 2019 grają: TKN Bands, Amatorzy, Auto Komis Daniel Zych, Jajko na Żurek, Giętka Szyja, Las Vegas, Bimbers Brothers, Czarodzieje i Debowe Team.

Debiutujący w rozgrywkach zespół Las Vegas pokonał faworyzowany Auto Komis Daniel Zych. – Z kolei TKN Bands zwyciężył Czarodziejów, mistrza z hali. Pewnego rodzaju niespodzianką była też przegrana Amatorów z Bimber Brothers. Zgodnie z oczekiwaniami natomiast team Jajko Na Żurek pokonał ekipę Giętka Szyja – relacjonuje Marcin Michalczyk.

1 kolejka
Giętka Szyja – Jajko Na Żurek 3:7 (2:3)

Bramki: Karbownik 2, Kosmal – Sierszyński 3, Pilarski 3, Młodziński.

Goście bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Gospodarze jednak wrócili do gry i przed drugą połową wynik pozostawał jeszcze sprawą otwartą. – Nie na długo. Zawodnicy Jajka podkręcili tempo, poprawili skuteczność, czego efektem był końcowy rezultat. Gości warto pochwalić nie tylko za grę, ale też za postawę fair play, bowiem wystawili taką samą liczbę zawodników, co mający problemy kadrowe przeciwnik – przekonuje Marcin Michalczyk.

Las Vegas – Auto Komis Daniel Zych 2:0 (1:0)

Bramki: Piorun 2.

Debiutujący w rozgrywkach Las Vegas w starciu z jednym z faworytów rozegrał znakomite zawody. Beniaminek był świetnie zorganizowany w obronie. – Jego zawodnicy asekurowali się, walczyli jeden za drugiego. To sprawiło, że Auto Komis nie miał specjalnie pomysłu na sforsowanie zasieków. A gdy sztuka ta już się udała, to albo zawodziła skuteczność, albo na posterunku był bramkarz Las Vegas. Gospodarze radzili zresztą dobrze nie tylko w obronie, ale też w ataku, raz po raz inicjując groźne kontry. Zasłużone zwycięstwo Vegas – dodaje Michalczyk.

Czarodzieje – TKN Bands 5:6 (2:2)

Bramki: Milcarz 2, Kabała, Adamus, Pera – Baczyński 2, Bednarz, Pytlos, Jankowski, Fidor.

Sebastian Pytlos

Mecz z pewnością ciekawy, ze zwrotami akcji. Tylko niepotrzebna była w nim ogromna liczba fauli i niezdrowych emocji. – Kto wie jak zakończyłoby się spotkanie, gdyby lepszą dyspozycję zaprezentował golkiper Czarodziejów. Gospodarze wcale nie byli gorszą drużyną, ale liczba błędów tego dnia była jednak za duża. Dość powiedzieć, że TKN bramki strzelał między innymi z… autu i po wykopie bramkarza. Chwaląc gości za wygraną z renomowanym rywalem warto, prócz strzelców goli, wyróżnić Grzegorza Potockiego, za postawę godną prawdziwego sportowca – opowiada Michalczyk.

Amatorzy – Bimber Brothers 2:3 (2:1)

Bramki: Grzegorczyk, Nowakowski – Basiak 2, Soboń.

Zespół Bimber Brothers, niczym Tottenham w półfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Ajaxem, odrobił dwubramkową stratę. Jedyna różnica – pogoń zaczął już w pierwszej połowie. – Do tego momentu to gospodarze byli lepszą drużyną. W miarę upływu czasu goście zaczęli jednak grać swobodniej, a w poczynania Amatorów wkradła się nerwowość. Konsekwencją: niespodziewana, ale raczej zasłużona wiktoria Bimbrowników – kończy Marcin Michalczyk.

Dębowe Team – pauza

Tabela

Najlepsi strzelcy: 3 – Pilarski, Sierszyński (Jajko Na Żurek); 2 – Baczyński (TKN), Milcarz (Czarodzieje), Basiak (Bimber), Piorun (Las Vegas), Karbownik (Giętka Szyja).

2 kolejka, 19 maja: Amatorzy – Auto Komis, Dębowe Team – Jajko Na Żurek, Czarodzieje – Bimbers Brothers, TKN Bands – Las Vegas, Giętka Szyja – pauza.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz