Uratowali życie mężczyźnie, który zasłabł na przejściu dla pieszych

flash Końskie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych upadł na jezdnię stracił przytomność.

We wtorek 14 maja br., około godziny 9, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich pełnili służbę na terenie miasta. Jadąc ulicą Warszawską, funkcjonariusze zatrzymali się za pojazdem, który ustępował pierwszeństwa pieszym na pasach. Zobaczyli mężczyznę, który przewraca się i pada na ulicę. Upadł i nie podnosi się.

Policjanci o tym fakcie powiadomili oficera dyżurnego. Wysiedli z auta. Podbiegli do leżącego  i wtedy zorientowali się, że stracił przytomność.  Zaczęli stosował resuscytację.  Poprosili dyżurnego KPP,  by wezwał  Zespół Ratownictwa Medycznego. W oczekiwaniu na ambulans, policjanci przenieśli nieprzytomnego mężczyznę do radiowozu. Cały czas kontrolowali  stan jego zdrowia.

Starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów powiedział nam później, że mężczyzna choruje na cukrzycę.

W momencie  przechodzenia przez jezdnię  miał poważne problemy z niedoborem albo nadmiarem cukru w organizmie, co jest niezmiernie groźne dla pacjenta. Dlatego raptownie stracił przytomność. 69-latek został zabrany na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala  Specjalistycznego w Końskich.

MAK

2 odpowiedzi na “Uratowali życie mężczyźnie, który zasłabł na przejściu dla pieszych

Dodaj komentarz