Jezdnia z poślizgiem

Paragraf

Nieszczelność układu paliwowego w pojeździe spowodowała, że na jezdnię ul.Piłsudskiego w Końskich wylał się olej napędowy. Natomiast w Plennej, z pękniętej miski silnika na drogę W728 jednię wylał się olej silnikowy. Strażacy neutralizowali plamy posypując je sorbentem.

Do plamy oleju napędowego, która miała metr szerokości ale 40 metrów długości, pojechał zastęp JRG dowodzony przez st. kpt. Michała Krzeszowskiego. Strażacy rozpoczęli posypywanie sorbentem plamy ok.godziny 13,20. Plama z oleju napędowego, ma podobne właściwości dla samochodów jak lodowisko dla łyżwiarzy. Jednym słowem jezdnia jest śliska i żadną miarą opony kół nie mają do drogi żadnej przyczepności, co stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Zastęp JRG zabezpieczył miejsce niebezpieczne, strażacy kierowali ruchem drogowym by nikt nie wjechał na śliski teren. Inni funkcjonariusze posypali plamę sorbentem. Zużyty sorbent zebrano z miejsca zdarzenia w celu przekazania do utylizacji. Akcja przebiegłą szybko i pomyślnie. Natomiast w Plennej k.Radoszyc z pękniętej miski olejowej w silniku samochodu, na jezdnię wyciekł olej przekładniowy.

Wypływał podczas jazdy auta. Plama nie była wielkich rozmiarów, bo jedynie o długości 5 metrów, a szerokości metra, ale i na tej mogło dojść do poślizgu samochodu, że o skutkach nie wspomnę. Druhowie strażacy z OSP KSRG Radoszyce, którymi kierował dh Łukasz Janiszewski ok.godziny 14,50 przystąpili do zasypywania plamy sorbentem.

Patrol policji kierował ruchem samochodów na tym newralgicznym odcinku drogi, by druhowie spokojnie i bezpiecznie dokonali dzieła. Druhowie przekazali firmie AZ-Serwis, przedstawicielowi zarządcy drogi, miejsce posypane utylizatorem. Sorbent został usunięty z drogi i zabrany przez firmę zajmująca się tym odcinkiem W728 – powiedział nam st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz