Trening piłki siatkowej z mistrzami. Nauczyciele mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach [zdjęcia]

22 maja br. w Gminnej Hali Sportowej w Radoszycach odbędzie się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z piłki siatkowej. Zajęcia poprowadzą zawodnicy PGE Skry Bełchatów.

Warsztaty poprowadzą zawodnicy PGE Skry Bełchatów Kamil Droszyński, Robert Milczarek i Hubert Węgrzyn. Skra to czołowa drużyna rodzimej Plus Ligi, zdobywca Superpucharu Polski oraz brązowa ekipa rozgrywek tegorocznej Ligi Mistrzów siatkarzy.

Celem warsztatów jest popularyzacja piłki siatkowej oraz promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Tematem zajęć będą elementy metodyki nauczania gry w piłkę siatkową. Zajęcia będą składały się z dwóch części. Pierwsza z nich to zajęcia pokazowe z udziałem uczniów. Druga to zajęcia warsztatowe z udziałem chętnych nauczycieli.

Trzej z PGE Skry

Kamil Droszyński gra na pozycji rozgrywającego. Od sezonu 2018/2019 jest zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Do Bełchatowa trafił z ekipy Cerrad Czarni Radom.

Robert Milczarek gra na pozycjach libero i przyjmującego. Czterokrotny mistrz Polski (2005-2008), pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski (2005-2007, 2012, 2016) i dwukrotny medalista Ligi Mistrzów (srebro w 2012, brąz w 2008). To siatkarz, który obok Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego ma najwięcej zdobytych tytułów z PGE Skrą.

Najmłodszy z tej trójki to 19-letni środkowy Hubert Węgrzyn. Wychowanek Siatkarza Oleśnica. Od 2016 r. w Młodej Skrze. W sezonie 2017/2018 znalazł się pierwszej drużynie w pierwszej drużynie.

Druga wizyta mistrzów

To nie pierwsza wizyta mistrzów siatkówki w Radoszycach. W 2016 roku w tamtejszą halę sportową odwiedzili mistrzowie świata: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos, Bartosz Kurek oraz cała drużyna PGE Skry Bełchatów. Emocje były wielkie, a wszystko to dzięki działającej w gminie Akademii Piłki Siatkowej PGE Skry Bełchatów.

Rejestracja na ŚCDN

Wszyscy chętni do udziału nauczyciele wychowania fizycznego wszystkich etapów edukacyjnych powinni zarejestrować się na stronie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (https://www.scdn.pl/sos/szczegoly.php?id_form=5779).

Warsztaty odbędą się 22 maja br. w godz. 13.00-16.00 w Gminnej Hali Sportowej w Radoszycach przy ul. M. Kopernika 17.

Warto spojrzeć poniżej i zobaczyć, jak było w grudniu 2016 r.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: Wojciech Purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Strażacy opanowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą. Akcja gaszenia trwa od godziny 4.00, 21 lipca 2019 roku (niedziela). Jak już informowaliśmy,...
Bajkowe lato dotarło do Końskich. W niedzielne popołudnie przed Miejsko Gminnym Domem Kultury zgromadzili się młodzi i dorośli mieszkańcy Końskich. Teatr Gry i Ludzie z Katowic zaprezentował spektakl "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata" Zofii Kossak. Potem były warsztaty z kukiełkami...
Przy płonących hałdach śmieci wciąż pracują strażacy. Najnowsze wiadomości! Jak już informowaliśmy w Fałkowie płonie jedna hałda odpadów komunalnych. Przy gaszeniu pożaru zmieniając się pracuje 13 jednostek JRG i 11 OSP i KSRG. Od rana strażakami dowodzi st.kpt. Ryszard Stańczak. W...

Ukradli pink floyd`a

Nieznani sprawcy odcięli przycumowanego do brzegu dmuchanego, różowego flaminga i skradli go. Ptak kosztował 1.013 złotych. W stanie spoczynku, czyli bez powietrza ważył ok. 28 kilogramów. Właściciel stracił element służący do zabawy, a Sielpia jeden z elementów wystroju zalewu. Takiego typu ...
W Wyszynie Rudzkiej na drodze krajowej K42, policjanci ustawili swój punkt kontrolny. W godzinę zatrzymali trzech kierowców, którym zabrali prawa jazdy, za przekroczenie o 50 km dozwolonej prędkości. Około godziny 18.40  policjanci zatrzymali hundaya, którym kierował 48-letni  mężczyzna. W terenie...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze