Promesa oficjalnie odebrana. Nowy wóz strażacki przyjedzie już wkrótce [zdjęcia]

flash Galeria Słupia

Już za kilka miesięcy druhowie z OSP Słupia będą mogli cieszy się z nowego wozu bojowego, który trafi do ich jednostki. Wójt Robert Wielgopolan odebrał specjalną promesę od wicepremier Beaty Szydło, gwarantującą przekazanie dofinansowania na zakup.

Będzie nowy wóz strażacki dla jednostki  OSP Słupia. To już pewne, że samochód zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu z środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wójt Robert Wielgopolan odebrał specjalną promesę od wicepremier Beaty Szydło, która daje gwarancję przekazania środków. Do Kielc na uroczyste obchody Dnia Strażaka, połączone właśnie z wręczeniem promesy, pojechała delegacja z gminy Słupia Konecka, w skład której wchodzili również sekretarz gminy Jarosław Staciwa, Mateusz Zając, komendant gminny OSP, Damian Bujak, prezes OSP Słupia.
Nowy wóz kosztować będzie 760 tys. zł. 410 tys. zł to kwota dofinansowania, a 350 tys. zł to wkład gminy. – Na naszym terenie mamy sześć jednostek, a samochody w pięciu. Wóz trafi do do OSP Słupia ze względu na to, że jednostka ta działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Będzie to pierwszy nowy samochód od lat w naszych zasobach – mówi wójt Robert Wielgopolan.

– Wozy są już wysłużone i po prostu stare. Większość z nich była wycofana z wojska w latach 90-tych, a ich rok produkcji to przełom lat 70-tych i 80-tych. To stary 266, bardzo kosztowne w utrzymaniu. Od dawna staraliśmy o pieniądze na zakup nowego wozu, bo dla budżetu gminy to bardzo duży wydatek, a nawet używany samochód to koszt ok. 300-400 tys. zł – zaznacza wójt. Co ciekawe jednostka OSP Czerwona Wola do akcji jeździ 40-letnim żukiem! – Zastanowimy się co zrobić z samochodem, który zostanie zastąpiony nowym. Prawdopodobnie trafi do jednej z naszych jednostek – zapowiada wójt. Nowy wóz przyjedzie do Słupi wczesną jesienią.

Wojciech Purtak

Fot. UG Słupia Konecka

2 odpowiedzi na “Promesa oficjalnie odebrana. Nowy wóz strażacki przyjedzie już wkrótce [zdjęcia]

  1. Moje zdanie jest takie że w tej gminie powinny funkcjonować i być utrzymywane trzy jednostki takie jak Ruda Pilczycka Slupia i Pilczyca. Po co jednostki które nie wyjeżdżają i nie mają samochodów. Zamiast dbać o te co się nadają do wyjazdów jednostki to dbaja o te które najmniej się nadają.

  2. co ciekawe OSP CZERWONA WOLA od 15 lat nie byla przy żadnej akcji gaśniczej… jedyne wyjazdy jakie zaliczają to zawody i florian… po co utrzymywac takie jednostki jak czerwona wola pijanow wolka? prawidlowe rozmieszczenie jednostek OSP w gminie Słupia Konecka powinno wygladac nastepujaco: Ruda Pilczycka Słupia Mnin z samochodami nadajacymi sie do wyjazdow wtedy caly teren Gminy zabezpieczony jest równomiernie

Dodaj komentarz