Udany występ karateków z Niekłania na turnieju w Józefowie [zdjęcia]

flash Galeria Sport

Siedem medali przywieźli z turnieju rozegranego w Józefowie młodzi karatecy z Niekłania Wielkiego. Wszyscy nasi zawodnicy trenujący na co dzień w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kam. zdobyli trofea.

11 maja br. w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się jubileuszowy XX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Jak na jubileusz przystało, w zawodach wzięło udział 500 zawodników z 40 klubów z 13 organizacji karate kontaktowego. To absolutny rekord tych zawodów.

Wysoki poziom

Blisko stu z nich przyjechało do Józefowa z Łotwy i Rosji. – Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Większość walk kończyła się dogrywkami, albo efektownymi trafieniami i nokautami. Walki odbywały się na zasadach japońskich. Było to pełno kontaktowe karate kyokushin – informuje Marcin Zych.

Każdy z medalem

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego, wystartowało siedmioro zawodników. To Dominika, Maciej i Mikołaj Garbacz, Ola i Julia Domagała, Wiktor Janus oraz Szymon Zych. – Po emocjonujących walkach każdy nasz zawodnik zdobył medal. W sumie klub ze Skarżyska-Kam. zdobył 22 medale i zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej – dodaje Marcin Zych.

Rezultaty naszych karateków

1 miejsce

Mikołaj Garbacz w kat. młodzicy 12-13 lat powyżej 45 kg (początkujący)

2 miejsce

Maciej Garbacz w kat. młodzicy 12-13 lat do 40 kg (początkujący)

Dominika Garbacz w kat. kadetki 10-11 lat powyżej 35 kg (początkujący)

3 miejsce

Wiktor Janus w kat. kadeci 10-11 lat do 30 kg (początkujący)

Aleksandra Domagała w kat. młodziczki 12-13 lat do 40 kg (zaawansowany)

Julia Domagała w kat. młodziczki 12-13 lat do 45 kg (zaawansowany)

Szymon Zych w kat. kadeci 10-11 lat do 40 kg (zaawansowany)

Dariusz Kosma

Zdjęcia: archiwum klubu

Dodaj komentarz