Podjęli wyzwanie i posprzątali stąporkowski las [zdjęcia]

1
1

36 dużych worków wypełnionych śmieciami to efekt czynu społecznego, w który włączyli się mieszkańcy Stąporkowa.

Nie cichną echa popularnej akcji trash challenge polegającej na spontanicznym sprzątaniu wybranego miejsca przez grupę osób, która skrzyknie się w imię czynu społecznego. W czwartkowe popołudnie wyraz obywatelskiej odpowiedzialności dali mieszkańcy Stąporkowa. –  Pomysłodawczynią wydarzenia była kosmetolog Malwina Totoń-Socha, która zachęciła nas do włączenia się w sprzątanie stąporkowskiego lasu pomiędzy przedszkolem, a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica – opowiada burmistrz Dorota Łukomska.

Na ogłoszenia zamieszczone m.in. w mediach społecznościowych odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Nie zabrakło rodzin z dziećmi, ale również stąporkowskiej młodzieży z „Górki”. Na wszystkich czekały worki i rękawiczki, a dla najmłodszych gminne gadżety.

W półtorej godziny zebrano aż 36 dużych worków wypełnionych śmieciami! – Sprzątaliśmy bardzo szybko, bo każdy z nas przyszedł tam po prostu pomóc. Bardzo wszystkim dziękuję za udział w tej akcji. Liczba śmieci liczonych w workach może robić wrażenie, ale pokazuje nam jak bardzo las jest zaśmiecony. To popularne miejsce do spacerów, ale również skrót. Warto o tym pamiętać, że idąc do lasu śmieci po prostu trzeba zabrać ze sobą – podsumowuje burmistrz.

Fot. Gmina Stąporków

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz