Wojewoda miała rację odwołując Radę Powiatu. Wojewódzki Sąd Administracyjny umorzył postępowanie

Wybory do Rady Powiatu odbędą się 16 czerwca. Jest decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach w sprawie skargi byłych członków Zarządu Powiatu na decyzję wojewody świętokrzyskiego, która z mocy prawa rozwiązała Radę Powiatu.

Wiele wskazuje na to, że to już finał walki o to, by przedterminowe wybory nie odbyły się. – W dniu 17 maja 2019 r Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym umorzył postępowanie sądowe w sprawie ze skargi Powiatu Koneckiego na obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 20 marca 2019r Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego poz. 1359 w sprawie ogłoszenia o rozwiązaniu z mocy prawa Rady Powiatu w Końskich – czytamy w informacji sędziego Sylwestra Miziołaka, rzecznika prasowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Z informacji wynika, że postanowieniem WSA odmówił dopuszczenia do udziału w charakterze uczestników byłych członków Zarządu Powiatu. Panowie mogą wnieść o kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale ten sprawę rozpatrzy już po wyborach, które zaplanowano na 16 czerwca.

1 KOMENTARZ

  1. W postanowieniu tym nie ma slowa ze wojewoda miala racje.proszę przeczytać cale postanowienie.gdyby bylo tak ze wojewoda miala racje to sąd by wydal orzeczenie ze skarga jest niezasadna a wydal postanowienie o umorzeniu.czyli nie rozstrzygnal merytorycznie sporu .umorzyl bo pan piec wycofal skarge i tyle w temacie.informujmy rzetelnie mieszkańcow w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze