Uczniowie z ZPO w Stadnickiej Woli bezkonkurencyjni. Wygrali powiatowy etap konkursu o ruchu drogowym [zdjęcia]

W Szkole Podstawowej w Radoszycach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział wzięło 84 uczniów szkół podstawowych. Konkurs bezapelacyjnie w dwóch kategoriach wiekowych wygrali młodsi i starsi uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. I to oni będą reprezentowali powiat konecki na konkursie wojewódzkim.

 

W piątek 17 kwietnia br.,  powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod auspicjami inspektora  Waldemara Cisowskiego, komendanta powiatowego policji w Końskich, rozegrano w Szkole Podstawowej w Radoszycach. W dwóch kategoriach do walki o prymat stanęli uczniowie szkół  z: Dziebałtowa, Kłucka, Modliszewic, Stadnickiej Woli, Stąporkowa SP1, Radoszyc, Końskich SP1, Królewca, Rudy Malenieckiej, Miedzierzy, Wólki, Pilczycy, Pomykowa, Wilczkowic, Stąporkowa SP2, Fałkowa.

 

Tylko dwie konkurencje

Ze względu na fakt, że padał ulewny deszcz, nie przeprowadzono praktycznej konkurencji jazdy rowerem po torze przeszkód.  Odbyły się jedynie dwie konkurencje:  rozwiązywanie 25 zadań testowych oraz 10 rysunków z pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz sprawdzanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Po zakończeniu obu zadań, jury w składzie:  podinsp. Grzegorz Michorek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, asp.sztab. Marcin Wąsik z WRD KPP  – organizatorzy konkursu, wspomagani przez podkom.Sylwię Sobczyńska i st.sierż Piotr Przygodzkiego z prewencji i Marcin Pytlos– ratownik medycznypodsumowało punkty, jakie drużyny i poszczególni zawodnicy uzyskali podczas rywalizacji. W hali sportowej, gdzie zgromadzili się wszyscy uczestnicy konkursu,  ogłosili wyniki.  

 

Miejsca na pudle

Bezkonkurencyjni w konkursie byli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, bowiem w obu kategoriach wiekowych zajęli pierwsze miejsca.

Drużyna wystąpiła w składzie dwóch zespołów wiekowych: Aleksandra Gadulska-kapitan ekipy, Michał Białecki i Michał Szmit  i Zuzanna Wąsik, Alicja Woźniak Adam Kowalczyk i Maciej Kotlarski. Opiekunem obu ekip jest Justyna Soja –Sadowska.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Radoszycach (starsi) w składzie:  Olga Bańburska –kapitan, Dawid Basiak i Michał Szustak, opiekun Joanna Staciwa;

III miejsce SP Fałków: Julia Skwarek-kapitan, Julia Kubacka i Michał Kowalski, opiekun Beata Gonerka.

II miejsce uczniów młodszych  zajęła SP1 Stąporków: Kuba Wasiński, Kacper Stefańczyk, Maryna Fitas, Patrycja Dorotko-Darowska. Opiekun- Justyna Zych; 

III miejsce- SP Pomyków: Katarzyna Zwierzchowska, Aleksandra Sak, Jakub Szukalski, Piotr Łukasik, opiekun – Barbara Batóg.

Drużyny otrzymały puchary  i dyplomy, które wręczali jurorzy, Michał Pękala – wójt Radoszyc, Wiesław Basiak przedstawiciel starostwa koneckiego, Ewelina Ptak z SP Radoszyce.

 

Powalczą w Kielcach

Finał wojewódzki  konkursu rozegrany zostanie za tydzień, w Kielcach.

Powiat koneckimi będą reprezentować i  honoru bronić  drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Uczestnikom konkursu gratulujemy. A reprezentantom powiatu, ekipie ZPO ze Stanickiej Woli życzymy zwycięstwa na eliminacjach wojewódzkich.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bezpieczne skrzyżowania

Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...
Wczoraj zostały zorganizowane działania profilaktyczne „Aktywny Senior”. Wspólnie z seniorami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udały się do jednego z klubów sportowych...
Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze