Na przerwach czytali m.in. „Pana Tadeusza” i wiersze Jana Brzechwy! [zdjęcia]

0
1

Szkoła Podstawowa w Królewcu po raz pierwszy włączyła się  w ogólnopolską akcję bicia rekordu w ilości osób czytających na szkolnej przerwie – „Przerwa na czytanie”.

Bardzo aktywnie w wydarzenie włączyła się zarówno społeczność szkolna jak i lokalna. Bicie rekordu w czytaniu to niezwykle udane przedsięwzięcie czytelnicze w szkole, przygotowane przez bibliotekarkę Małgorzatę Michalak.  Na jednej z długich przerw międzylekcyjnych w sali gimnastycznej dla całej społeczności szkolnej wybraną literaturę czytali goście, dyrektor szkoły  Anna Cholewińska, nauczyciele i chętni uczniowie.
W czasie akcji miłośnicy książek czytali fragmenty: ,,Pana Tadeusza”; wiersze z cyklu ,,Katechizm polskiego dziecka”; ,,Legendy polskie”; wiersze Jana Brzechwy.
Spośród zaproszonych gości byli: rodzice uczniów, twórcy Muzeum Ludowego w Adamowie Teresa i Jan Krawczykowie oraz Dorota Kołodziejczyk – dyrektor Przedszkola w Smykowie.
Natomiast na kolejnej przerwie czytano w salach lekcyjnych, głównie fragmenty lektur szkolnych w klasach IV-VIII, a w klasach I-III przyniesione przez uczniów ulubione książeczki.
Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na dwóch przerwach wzięło udział 245 osób.

Dodaj komentarz