Na przerwach czytali m.in. „Pana Tadeusza” i wiersze Jana Brzechwy! [zdjęcia]

Szkoła Podstawowa w Królewcu po raz pierwszy włączyła się  w ogólnopolską akcję bicia rekordu w ilości osób czytających na szkolnej przerwie – „Przerwa na czytanie”.

Bardzo aktywnie w wydarzenie włączyła się zarówno społeczność szkolna jak i lokalna. Bicie rekordu w czytaniu to niezwykle udane przedsięwzięcie czytelnicze w szkole, przygotowane przez bibliotekarkę Małgorzatę Michalak.  Na jednej z długich przerw międzylekcyjnych w sali gimnastycznej dla całej społeczności szkolnej wybraną literaturę czytali goście, dyrektor szkoły  Anna Cholewińska, nauczyciele i chętni uczniowie.
W czasie akcji miłośnicy książek czytali fragmenty: ,,Pana Tadeusza”; wiersze z cyklu ,,Katechizm polskiego dziecka”; ,,Legendy polskie”; wiersze Jana Brzechwy.
Spośród zaproszonych gości byli: rodzice uczniów, twórcy Muzeum Ludowego w Adamowie Teresa i Jan Krawczykowie oraz Dorota Kołodziejczyk – dyrektor Przedszkola w Smykowie.
Natomiast na kolejnej przerwie czytano w salach lekcyjnych, głównie fragmenty lektur szkolnych w klasach IV-VIII, a w klasach I-III przyniesione przez uczniów ulubione książeczki.
Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na dwóch przerwach wzięło udział 245 osób.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Rozpoczęto, na początek symbolicznie, budowę ulicy Wschodniej równoległej do drogi wojewódzkiej W749. Ulica powstanie dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. Delegacja samorządowców koneckich, mieszkańców Rogowa oraz ekipy...
Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze