Sielpia niemal gotowa na sezon. Woda w zbiorniku już jest! [zdjęcia]

Zbiornik w Sielpi jest już niemal cały wypełniony wodą. Nastąpiło to szybciej niż oczekiwano ze względu m.in. ze względu na duże opady deszczu.

Po pierwszych pracach polegających na oczyszczeniu dna zbiornika w połowie kwietnia rozpoczęło się napuszczenie wody, tak by w wakacje Sielpia mogła normalnie pracować.  Od początku startu prac było wiadomo, że firma wstrzyma działania na czas letni, a do czyszczenia dna zbiornika powróci jesienią. Woda powtórnie zostanie spuszczona we wrześniu. Jak dotąd z sielpiańskiego zalewu wywieziono  około 80 tysięcy metrów sześciennych namułów z dna.
Udający się na spacery do sielpiańskim lesie mogą już zobaczyć, jak została np. uporządkowana linia brzegowa zbiornika. W kolejnym etapie rozpocznie się budowa ścieżek rowerowych i pomostów.

 

1 KOMENTARZ

  1. Zdjęcia nie oddają rzeczywistości.Jest bałagan…góry nierozgarnietego piachu i nie do końca oczyszczony zbiornik.)O Starym młynie i browarach nawet nie wspomnę…..a wybory do powiatu bliziutko…brawo burmistrz i spółka..żenada

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze