Wypompowali brudną wodę z piwnicy i studni

Druhowie strażacy z Krasnej i Odrowąża pomagali mieszkańcom gminy Stąporków, wypompowali brudną wodę z zalanej piwnicy domu i studni, z której właściciele czerpali wodę do spożycia.

Ok. godz. 6.40  mieszkaniec Duraczowa alarmował strażaków, że piwnicę domu zalewa mu woda. Poziom się podnosi. Lada moment dotrze do pieca centralnego ogrzewania.

Do akcji pojechał zastęp OSP KSRG dowodzony przez dh Michała Zasadę.Strażacy stwierdzili, że woda zalewa  100 metrów kwadratowych piwnicy. Jej poziom przekroczył 15 centymetrów. Druhowie strażacy pompą szlamową wypompowali wodę. I swoje zadanie zakończyli – mówi nam st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSP Końskie i dodaje, że tego samego dnia, w Świerczowie Małym woda spływająca po opadach deszczu wdarła się do studni, skąd ludzie czerpią wodę.

Na pomoc ludziom pojechał zastęp druhów OSP KSRG Odrowąż, kierowany przez dh Adriana Litwińskiego. Dochodziła godzina 8,45.  Strażacy stwierdzili, że studnia nie była właściwie zabezpieczona, więc po opadach deszczu napełniła się brudną wodą. I co ważne studnia jest jedynym zasilaniem w wodę pitną gospodarstwa, bo tu nie ma sieci wodociągu gminnego. Druhowie pompą szlamową  wypompowali brudną wodę ze studni.

Po zakończeniu  pracy pouczyli właścicielkę by koniecznie studnię zabezpieczyła, a ponadto zalecili  wykonanie kontroli przydatności wody do spożycia przez Stację Sanitarno -Epidemiologiczną.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Rozpoczęto, na początek symbolicznie, budowę ulicy Wschodniej równoległej do drogi wojewódzkiej W749. Ulica powstanie dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. Delegacja samorządowców koneckich, mieszkańców Rogowa oraz ekipy...
Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze