Budowali wały przeciwpowodziowe i ewakuowali zagrożonych podtopieniami [zdjęcia]

Nad zalewem w Bliżynie strażacy ćwiczyli budowanie wałów przeciwpowodziowych i wypompowywania wody z zalanych miejsc, ewakuowanie ludzi zagrożonych podtopieniami.

W popołudniowej akcji, którą udział brało 20 zastępów strażaków i druhów strażaków z powiatów: koneckiego, kieleckiego, skarżyskiego, starachowickiego i włoszczowskiego. Strażacy przystąpili do wykonywania zaplanowanych zadań wprost z marszu.

W ćwiczeniach uczestniczył konecki pluton odwodowy złożony z zastępów OSP KSRG Ruda Maleniecka, Krasna, Miedzierza i JRG Końskie. To jednostki, które zajmują się także ratownictwem wodnym, są wyposażone w sprzęt pływający.

Dowódca plutonu, st.asp.Gerard Pachuc powiedział nam, że strażacy ćwiczyli ewakuowanie ludzi z zalanych terenów za pomocą łodzi; podwyższania korony wałów za pomocą worków i rękawów przeciwpowodziowych oraz ich uszczelnianie;  wypompowywaniem wody z zalanych terenów za pomocą pomp wysokiej wydajności, szlamowych i pływających.

Zastęp OSP KSRG z Rudy Malenieckiej wystąpił w składzie: Radosław Kwiecień, Paweł Sinkiewicz, Jan Pachuc, Patryk Wiaderny i Karol Lis. Konecki pluton sprawił się znakomicie.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze