Robert Plech dementuje plotki o zamiarze prywatyzacji szpitala. „To kompletna bzdura”

Do przedterminowych wyborów do Rady Powiatu już nieco ponad tydzień. Kampania wyborcza, dotąd dość ospała, wchodzi w najbardziej gorącą fazę. Robert Plech opublikował oświadczenie, w którym zdecydowanie dementuje pogłoski o chęci prywatyzacji Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich po wygranych wyborach.

Prywatyzacja szpitala powraca niczym bumerang w tej kampanii wyborczej. Słowa o prywatyzacji szpitala padły np. podczas konwencji komitetu Ziemia Konecka w kontekście tego, że nowo wybrani radni na pewno do tego nie dopuszczą. W swoich materiałach wyborczych również ten temat jest szczególnie podkreślany.

Dziś oświadczenie w tym temacie wydał Robert Plech, lider KWW Robert Plech Nowy Powiat.

W związku z narastającą populistyczną propagandą konkurencji politycznej chciałbym zdementować plotki dotyczące zamiaru prywatyzacji szpitala przez kogokolwiek z naszego Komitetu, a tym bardziej przeze mnie. To kompletna bzdura rozpowiadana przez wątpliwej reputacji osoby, które same mają w tym ukryty interes. Ich celem jest tylko i wyłącznie szkalowanie mojej osoby i dezinformacja mieszkańców naszego powiatu. To nic innego jak próba grania na emocjach mieszkańców, na co nie możemy nie zareagować.

OŚWIADCZAM, że jedyne plany dotyczące szpitala to sprawdzenie sposobu zarządzania, ponieważ obecnie narastające zadłużenie zaczyna grozić jego bankructwem.
Mamy zmodernizowany i dobrze wyposażony szpital z profesjonalnie wykształconą kadrą medyczną. Brak jest jednak nowoczesnego zarządzania i pomysłu na rozwój. Lekarze zamiast poświęcać czas pacjentowi zasypywani są stertą biurokracji. Należy też zwrócić uwagę na zarobki personelu szpitala. Uważamy że zbyt dużą część finansów zabiera nadmiernie rozrośnięta administracja, a personel medyczny, w szczególności pielęgniarki i rehabilitanci, ma zbyt niskie wynagrodzenia w stosunku do wykonywanej pracy i odpowiedzialności jaka na nich spoczywa.

Jednocześnie informujemy że jedyna prywatyzacja dotycząca Publicznego Ośrodka Zdrowia jaka miała miejsce na terenie naszego Powiatu to przekazanie za kadencji Pana Burmistrza Obratańskiego w 2004r. Publicznego Ośrodka Zdrowia na ul. Południowej w ręce prywatnej spółki NZOZ Południowa Sp. z o.o. za żenująco niską kwotę czynszu – 460 zł. miesięcznie!

Zapewniam Państwa, że radni z naszego komitetu w przyszłej Radzie Powiatu NIE DOPUSZCZĄ DO PRYWATYZACJI SZPITALA. Zamierzamy skupić się na poprawie ekonomiczno-finansowej, zadbaniu o dobro pacjentów, a także o pracowników, począwszy od sprzątaczki, a skończywszy na wysokiej klasy specjalistach. Pragniemy dodać, że jest wiele nieprawidłowości, które w przyszłości na pewno zostaną skontrolowane i wyjaśnione. To właśnie tego boją się pseudo obrońcy, tworząc atmosferę strachu i bazując na czarnym scenariuszu, który wykorzystują, żeby zmanipulować naszych mieszkańców.

Z wyrazami szacunku,

Robert Plech

2 KOMENTARZE

  1. Temu panu juz dziekujemy! Od lat powtarza to samo, a jedynym jego celem jest chyba „zaistnienie” na arenie koneckiej, bo tylko w tych rejonach jest „Panem”

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze