Złodziej w wirtualu i…realu. Sprzedawali wirtualne telefony, ukradli płyty szalunkowe

Złodzieje internetowi sprzedawali telefony, które nigdy do klientów nie doszły. Inni ograbili niezamieszkały dom, skąd zabrali telewizor i inną elektronikę. Kolejna ekipa w Końskich ukradł 6 płyt szalunkowych.

Prowadzący handlowy portal internetowy zawarł z 18 –latką umowę sprzedaży telefonu. Zobowiązał klientkę do wpłacenia 600 zł na wskazane konto bankowe. Sprzedający z zawartych w niej zasad się nie wywiązał i telefonu nie wysłał, ale kobietę doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem  – mówi nam koneccy policjanci i mówią o kolejnym tego typu przestępstwie. W tym przypadku 23-latek za pośrednictwem portalu internetowego zakupił telefon komórkowy także za 600 złotych. Telefon  utknął w wirtualnym korku, bowiem czas płynie a aparatu nie widać.

 

Włamania w realu

Nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałego domu we wsi koło Radoszyc, ukradł telewizor i sprzętu audio. Właściciele oszacowali wartość strat na kwotę 1500 złotych.

Natomiast w Końskich złodzieje weszli na parking firmy budowlanej. Ukradli 6 metalowych płyt szalunkowych. Właściciel oszacował straty na 6000 złotych. Wiele wskazuje na to, że złodzieje przyszli właśnie po te specjalistyczne płyty, nie była więc to przypadkowa kradzież.

Policjanci z KPP Końskie prowadzą postępowanie w tej sprawie.

MAK

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze