Katarzyna Żak zdradziła tajemnicę pierogów Solejukowej i opowiedziała jaką rolę w jej życiu odegrał obóz konny [zdjęcia]

Katarzyna Żak gościła w Końskich w ramach cyklu „Spotkanie z Gwiazdą” na zaproszenie Miejsko-Gminnego Domu Kultury. Publiczność mogła dowiedzieć się m.in. tego jak dostała rolę Solejukowej z kultowego serialu „Ranczo”.

Do sali Restauracji Leliwa przyszło mnóstwo wielbicieli talentu Katarzyny Żak. Spotkanie poprowadził Leszek Bonar, który pytał aktorkę głównie o jej role, ale nie zabrakło również pytań dotyczących muzyki, bo artystka równie dobrze jak przed kamerą wypada na scenie z mikrofonem. Na swoim koncie ma bardzo dobrze przyjęty album „Bardzo przyjemnie jest żyć!” .

Publiczność mogła się dowiedzieć m.in. jak otrzymała rolę słynnej Solejukowej z „Rancza”. Okazało się, że po prostu okazała się najlepsza ze wszystkich aktorek, które zaproszono na casting. Katarzyna Żak sama wymyśliła, jak jej bohaterka będzie wyglądać i mówić, by wyróżnić się na tle innych postaci i być zapamiętaną przez widzów. Reżyser nie bardzo chciał się zgodzić, ale ostatecznie ustąpił

Co więcej zdradziła również tajemnicę słynnych pierogów, które lepiła jej bohaterka. Okazuje się, że na planie przygotowywało je dwóch scenografów, a po zakończeniu zdjęć cała filmowa ekipa miała wyśmienity poczęstunek.
Był też czas na wspomnienia. Do wybrania aktorskiego fachu zachęciła ją nauczycielka matematyki w liceum. Aktorka opowiadała również o swoim znanym mężu Cezarym Żaku. Poznali się w szkole aktorskiej, przyszły mąż chodził na rocznik od dwa lata starszy. Co ciekawe przyszli aktorzy jeździli na obozy konne i tam ogier, na którym jeździł pan Cezary, podszczypywał klacz, na której jechała pani Katarzyna.

Podczas spotkania artystka nie dała się długo namawiać i stanęła przed mikrofonem, by zaśpiewać kilka piosenek. Po zakończeniu wieczoru chętnie podpisywała płyty i rozmawiała z publicznością.

Fot. Agnieszka Czarnecka

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze