Tęcza Gowarczów walczy o życie

Bardzo ciekawie zapowiada się finisz obecnego sezonu w grupie 1 Klasy A. Walka o awans, jak i o utrzymanie toczyć się będzie do ostatniej kolejki. O „życie” walczy Tęcza Gowarczów.

Nasz zespół rozegra jeszcze dwa spotkania. Już dziś, w sobotę podopiecznych Pawła Skowrona czeka wyjazd na trudny teren do Mniowa, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa drużyna Granatu Borki.

– Dziś gramy z Granatem Borki. Ewentualne zwycięstwo ratowałoby nam życie. Najlepiej, gdybyśmy wygrali oba pozostałe spotkania. Wtedy bylibyśmy raczej pewni utrzymania, ale trzeba też liczyć na potknięcia Polonii Białogon Kielce i Gród Ćmińsk – mówi Paweł Skowron.

To ważne w kontekście liczby drużyn skazanych na spadek. Obecnie sytuacja wygląda tak, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Gród ma 26, Polonia 24, a Tęcza 23 punkty. Spadły już Politechnika Świętokrzyska Kielce i Top-Spin Promnik.

– Zasięgnąłem języka w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej. Dowiedziałem się, że w związku z ustalonym podziałem terytorialnym naszego województwa, z naszej grupy Klasy A spadają trzy drużyny. Ponadto nie wiadomo, czy w III lidze utrzyma się Wisła Sandomierz. Przy jej niepowodzeniu, z naszej Klasy A mogą spaść nawet cztery drużyny – informuje Paweł Skowron.

Drużyna z Gowarczowa zakończy rozgrywki w przyszłym tygodniu domowym spotkaniem z walczącym o awans Wichrem Miedziana Góra.

– Musimy patrzeć na siebie. Sytuacja jest ciężka, ale nie poddajemy się i walczymy do samego końca – kończy trener Skowron.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze