Przetarg rozstrzygnięty. Jeszcze w tym roku będą światła

Oferta za kwotę około 695 tysięcy złotych złożona przez firmę AMP CT została wyłoniona przez komisję przetargową w postępowaniu na budowę sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z drogą krajową nr 74 w Radoszycach i Rudzie Malenieckiej.

Skrzyżowanie dwóch dróg krajowych nr 74 i nr 42 w Rudzie Malenieckiej i oddalone o kilka kilometrów skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 z droga wojewódzką nr 728 w Radoszycach to miejsca, w których regularnie dochodziło do wypadków ze względu na nieuwagę kierowców wyjeżdżających z dróg podporządkowanych i częste przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców jadących drogą nr 74. Sytuacja na skrzyżowaniach poprawiła się kilka lat temu po ich przebudowie z wydzieleniem pasów do skrętów w lewo, ale w związku ze znacznym wzrostem natężenia ruchu na drodze krajowej nr 74 komunikującej Kielce z węzłami autostradowymi w województwie łódzkim oraz na drogach podporządkowanych nr 42 i nr 728, zagrożenie wypadkami na skrzyżowaniach ponownie gwałtownie wzrosło. W związku z działaniami dla poprawy bezpieczeństwa na obu skrzyżowaniach planowana jest budowa wzbudzanych sygnalizacji świetlnych uwzględniających konieczność zapewnienia jak największej płynności ruchu na drodze krajowej nr 74.

Prace przy budowie sygnalizacji świetlnych rozpoczną się po zakończeniu przetargowej. Jednym z warunków podpisania umowy z wykonawcą jest brak odwołań od decyzji komisji przetargowej. Światła powinny być uruchomione przed końcem roku.

Źródło: GDDKiA Kielce

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze