„Motoserce” po raz jedenasty. Zebrano 45 litrów krwi, a ponad 250 motocykli paradowało ulicami miasta [zdjęcia]

W niedzielę Konecki Klub Motocyklowy „Czarna Flota” zorganizował w koneckim parku festyn „Motoserce”. Ludzie honorowo oddawali krew, inni rozmawiali o motocyklach. Oklaskiwano popisy zespołów muzyczno wokalnych. Finałowym popisem była parada 250 motocykli.

 

Od rana 9 czerwca do parku miejskiego w Końskich, z różnych regionów Polski,  zjeżdżali się motocykliści. Z każdą godziną przybywało maszyn z różnych stajni, różnych producentów.

 

Po raz jedenasty Konecki  Klub Motocyklowy „Czarna Flota” zaprosił motocyklistów. Spotkanie miało na celu wymianę poglądów technicznych o motorach i  doświadczeń, pokazanie motocykli. A celem nadrzędnym, propagowanie i kontynuowanie honorowego oddawania krwi.

– Akcja honorowego oddawania krwi na stałe weszła do programu naszej imprezy. Można było  ją oddawać honorowo już od  3 czerwca w Punkcie Krwiodawstwa w koneckim szpitalu. A 9 czerwca tylko  w punktach jakie zainstalowano w sali Domu Kultury. W ubiegłym roku tym sposobem zebraliśmy 40, a teraz o pięć litrów więcej. Jesteśmy szczerze oddani krwiodawcom i dziękujemy za ten bezprecedensowy, honorowy czyn – mówi Mirosław Motyl, president „Czarnej Floty”.

 

Od godziny 11, na scenie letniej koneckiego parku popisywały się zespoły muzyczne i muzyczno wokalne. Wystąpiły m.in. Milky Band, Brain Washed, Coverrica oraz Sufler, grający największe przeboje Budki Suflera. W Suflerze przeboje muzyczne znakomicie śpiewali Kinga Kot i Bunio Bukowiecki.  Słonce prażyło, jak w tropikach, więc ludzie nie siedzieli na ławkach przeznaczonych dla nich bezpośrednio przed sceną, a  nieco dalej, w cieniu pod drzewami.

 

Brylowały nowiutkie, błyszczące chromem maszyny najnowszej generacji. Od japońskich poczynając, a na amerykańskich kończąc. Było co oglądać, bo motocykle były przepiękne. Niektóre unikalne w Polsce jak „Indian”,  których  w naszym  kraju jest tylko dwa egzemplarze z czego jeden należy do Konecczanina.

Andrzej Ciszewski prezentował swoje suzuki 600, a obok stał BMW 1300 Krzysztofa Ciszewskiego. Oba motocykle już samym widokiem mogą  przyprawiać znawców o palpitację serca. Dziś na ludziach nie robią wrażenia ceny motorów. Pieniądze można pożyczyć, ale podróż takim jednośladem należy do przyjemności. W życiu też i o to chodzi.

Pośród tych wielkich maszyn światowych potentatów w motocyklowej branży  jak  hondy, suzuki i inne japońskiej produkcji, był Harley Dawidson, który także robił wrażenie na miłośnikach dwóch kółek. Bo to motor jakim jeździli amerykańscy policjanci. Mogliśmy ich oglądać w wielu filmach nawet epoki kina niemego.

Pojawiły się  i polskie motory, których od dawna nikt w Polsce nie produkuje. Był wypieszczony „junak 350”, WSK 125, romet czy ogar 50. Był  malowany w wojskowych kolorach  M72 z  wózkiem bocznym, w którym na podróż oczekiwał półtoraroczny Mikołaj Bukowski z mamą Katarzyną i ojcem Łukaszem.  Zapewne nasze motory nie przystają do tej zagranicznej elity,  ale ludzie restaurują polskie maszyny i również  się nimi szczycą.

Parada motocyklowa, wyruszyła z ulicy Mieszka. Nim motocykle, poprzedzane zmotoryzowanymi policjantami i strażnikami miejskimi oraz radiowozami obu służb,  wystartowały, funkcjonariusze z koneckiej „drogówki” z podisp. Grzegorzem Micorkiem, naczelnikiem wydziału  ruchu drogowego KPP,  skontrolowali motocyklistom prawa jazdy. Niektórzy kierowcy byli nieco zaskoczeni, ale wszystko odbyło się przy obopólnym zrozumieniu.

Na paradny  trakt wyruszyli motocykliści z prawem jazdy. Przejechali ulicami: Piłsudskiego, Warszawską, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Koneckich Odlewników, znów Piłsudskiego, Zamkową, Partyzantów i wjechali na parking za Urzędem Miasta.

Tegoroczna edycja „Motoserca” przeszła do historii. Za rok pewnie będzie kolejna impreza, z honorowym oddawaniem krwi.  15 motocyklistów „Czarnej Floty” i 15 niezrzeszonych koneckim motocyklistów  propaguje i wspiera tę  akcję przekazywania daru życia.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bezpieczne skrzyżowania

Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...
Wczoraj zostały zorganizowane działania profilaktyczne „Aktywny Senior”. Wspólnie z seniorami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udały się do jednego z klubów sportowych...
Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze