Gwoździe Sezonu przyznane. Kto odbierze prestiżowe nagrody kulturalne w czasie Kuźnic Koneckich?

Znamy laureatów tegorocznych nagród kulturalnych Gwóźdź Sezonu. Zostaną wręczone 7 lipca podczas finałowego koncertu Kuźnic Koneckich, który odbędzie się w parku w Końskich.

Gwóźdź Sezonu to najważniejsza nagroda kulturalna przyznawana w powiecie koneckim. O tym, do kogo powędruje decyduje kapituła złożona z twórców kultury, animatorów i dzienniakrzy. W tym roku jurorzy pracowali od przewodnictwem Dariusza Kowalczyka, dyrektora koneckiej biblioteki. W jurorskim składzie byli: Katarzyna Sorn – MGOKiS Stąporków,  Elwira Sibiga  CKiAL Gowarczów,  Piotr Salata, Roman Cieślak -MGDK Końskie, Arkadiusz Góral – tkn24.pl, Wojciech Purtak – Tygodnik Konecki.

Każdy z jurorów przedstawił swoje nominacje. O tym do kogo powędrują nagrody zdecydowała burzliwa dyskusja. Jak przyznawał przewodniczący Dariusz Kowalczyk miniony rok był bardzo dobry dla powiatowej kultury. Organizowano wiele wydarzeń m.in. w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a niezwykle cenne okazały się inicjatywy podejmowane przez samych twórców kultury.

Ostatecznie zdecydowano, że od tego roku przyznawane będzie  kulturalne grand prix.

Diamentowy Gwóźdź Kultury został przyznany publikacji „100 postaci na 100-lecie Niepodległości. Poczet zasłużonych dla Ziemi Koneckiej”. To zbiorowa praca opublikowana przez Wydawnictwo Arslibris działające w strukturach koneckiej biblioteki, przedstawiająca najwybitniejsze postaci działające na Konecczyźnie na przestrzeni 100 lat.

Trzema równorzędnymi Gwoździami Sezonu nagrodzono:

w kategorii muzyka: Dominika Wróbel za debiutancką płytę „Tysiące łez”

w kategorii osobowość: Agnieszka Czarnecka za tomik „Byłam cieniem, jestem słońcem”

w kategorii wydarzenie: konecki Off festiwal

Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się:

projekt „Fantastyczny Stąporków” i plener wStąpArt realizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie, wystawa inspirowana okładkami płyt Katarzyny Gartner połączona z Dniem Kobiet organizowana przez Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej, cykl „Uczta z folklorem” Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, Wieczór Trzech Króli w Końskich, Janina Malicka za tomik „Pomiędzy marzeniami”

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze