Kaziuki Koneckie już w środę. Będzie modlitwa za bł. ks. Sykulskiego oraz występy artystyczne

W środę 12 czerwca parafialny festyn Kaziuki Koneckie. Na placu przed kolegiatą św. Mikołaja wystąpią m.in. Królewiaczki, Bębnowianki. Prapremierowo wysłuchamy piosenek z projektu StompFolk System.

Kaziuki Koneckie to odbywające się od siedmiu lat święto bł. ks. Kazimierza Sykulskiego, patrona powiatu koneckiego, kapłana kolegiaty św. Mikołaja, który został zamordowany w Auschwitz. Kaziuki są inicjatywą kolegiaty wspartej przez Starostwo Powiatowe.

Świętowanie rozpocznie się na placu kolegiackim o godz. 10 projekcją filmu o naszym błogosławionym. O godz. 11 zostanie odprawiona msza święta. Tuż po niej występy artystyczne. Zaśpiewają m.in. Królewiaczki, Bębnowianki. Po raz pierwszy publicznie zostaną zaprezentowane piosenki z projektu muzycznego MGOKiS w Stąporkowie, nad którymi pracuje Bartek Gartner, kompozytor i producent muzyczny wraz ze Smarkowiankami i grupą z Mokrej. Wokół kolegiaty swoje stoiska wystawią poszczególne gminy, a na wszystkich czekać będzie pyszny bigos.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze