Do wyborów zostały cztery dni. Debaty kandydatów jednak nie będzie!

0
156

Nie będzie debaty przed wyborami do Rady Powiatu. Na zaproszenie komitetu Ziemia Konecka odpowiedział tylko Innowacyjny Samorząd.

Z propozycją przedstawienia programów i pomysłów na zarządzenia Powiatem Koneckim wystąpił komitet Ziemia Konecka. Proponowano, by debata składała się będzie z trzech części: wystąpienia programowe liderów Komitetów (czas – do 3 minut), pytania wzajemne: każdy Komitet miałby prawo zadać trzy pytania wybranym przez siebie konkurentom, pytania od publiczności, zebrane w trakcie debaty i losowane. Całość debaty planowano  z udziałem publiczności oraz zaproszonych mediów.

Zaproszenie do debaty pojawiło się na facebookowym profilu Ziemi Koneckiej w piątek 7 czerwca, debata miała się odbyć we wtorek 11 czerwca.

Tam też poinformowano o tym, że debata się nie odbędzie. Z żalem informuję, że w proponowanym terminie zgłoszenie do debaty przedwyborczej wpłynęło tylko z jednego Komitetu. Niestety, wyborcy nie dostali szansy zapoznania się z programami ani ludźmi, którzy mieliby je realizować. Nie chcemy dociekać, co stało za takim unikaniem publicznej debaty. W tej sytuacji – co zrozumiałe – debaty nie będzie. Jednocześnie chcemy pogratulować obywatelskiej odwagi i odpowiedzialności Komitetowi INNOWACYJNY SAMORZĄD oraz osobiście P. Damianowi Milczuszkowi, który do tej debaty się zgłosił – czytamy.

Temat skomentowała też Beata Kij, kandydatka w wyborach z komitetu Robert Plech Nowy Powiat, która zauważyła, że zaproszenie skierowano za pośrednictwem fan page na Facebooku o niewielkim zasięgu. Zaapelowała o udział w debacie na  temat wartości chrześcijańskich z udziałem przedstawicieli Ziemi Koneckiej.

 

Dodaj komentarz