Od uderzenia pioruna zapalił się dom mieszkalny i drzewo w lesie

Kilka minut przed godzina 16 piorun uderzył w dom mieszkalny. Wybuchł pożar, który błyskawicznie ugasili druhowie OSP Słupia Konecka i dwa zastępy JRG Końskie.

Kilka minut po godzinie 16,  po ogłoszeniu alarmu pożarowego do Rudy Pilczyckiej, gdzie piorun uderzył i zapalił dom mieszkalny przybyli druhowie OSP Słupia Konecka dowodzeni przez dh Mateusza Zająca. Kilka minut później przybyły w Końskich dwa zastępy JRG i kierowanie akcją objął asp. sztab. Rafał Kwapisz. Akcja nabrała tempa. Mieszkańcy domu powiedzieli strażakom, że w dom uderzył piorun. Budynek murowany, konstrukcja drewniana więźby kryta pokryta blachą. Spod blaszanego pokrycia dachu ganku wydobywał się dym. Osób  poszkodowanych nie było. 

Szybko pożary ugasili

Strażacy ratownicy i druhowie weszli na dach ganku. Odkręcili arkusz blachy, spod którego wydobywał się dym. Zmontowali linię gaśniczą i strumieniem wody  gasili palącą się konstrukcję drewnianą dachu. Sprawdzili  cały przewód kominowy oraz poddasze kamerą termowizyjną. Nie stwierdzili podwyższonych wartości temperatur. Natomiast za pomocą detektora wielogazowego skontrolowali  wszystkie pomieszczenia domu. Gazów szkodliwych nie stwierdzili – relacjonował nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP i dodał, że gdy strażacy wracali  od gaszenia domu w lesie zauważyli płonące pojedyncze drzewo, które  prawdopodobnie również zapaliło się od uderzenia pioruna. I  z tym zagrożeniem strażacy sobie poradzili.

MAK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze