Spłonął barakowóz, mieszkanie samotnego mężczyzny

Po godzinie 20, zaalarmowano stanowisko kierowania Państwowej straży Pożarnej w Końskich, że w Pokoradzu, w gminie Smyków pali się barakowóz, zaadoptowany na mieszkanie.

Do akcji gaśniczej oficer dyżurny wysłał zastęp OSP KSRG Miedzierza z dowodzącym nim dh Michałem Sadowskim, zastęp OSP KSRG Kozów i zastęp  JRG dowodzony przez asp. sztab. Rafała Kwapisza. Strażacy błyskawicznie dojechali do Pokoradza. Płonął barakowóz przystosowany na mieszkanie. Właściciel opuścił barakowóz. Nie potrzebował pomocy medycznej.

Strażacy ratownicy odłączyli zasilanie elektryczne domu. Dwoma strumieniami wody – jeden wprost na ogień, a drugi w obronie drewnianej szopy na sąsiednim podwórku. Pożar ugasili i rozpoczęli rozbieranie barakowozu, a szczególnie nadpalonych elementów. Weszli do wnętrza i wyrzucali na zewnątrz wyposażenie i również przelewali wodą. W pożarze spłonęła  lodówka, radio i różne sprzęty  wyposażenia mieszkania. Barakowóz nie nadaje się do zamieszkania, więc  właściciel znalazł schronienie u rodziny mieszkającej w sąsiedztwie.  Strażacy zakończyli akcję o godzinie 21.30 – relacjonował nam st. kpt. Mariusz Czapelski oficer prasowy koneckich strażaków PSP i dodał, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

dav

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze