Szerszenie i osy w natarciu. Nie drażnić owadów!

0
403

Strażacy wybierają z gniazd szerszenie, które zagrażają ludziom. Druhowie niemal wyspecjalizowali się w tych działaniach, posiadają specjalistyczne wyposażenie.

Zazwyczaj owady atakują ludzi, gdy się je niepokoi. Ale nigdy nie wiadomo, co może być tym elementem niepokojenia, więc  mieszkańcy alarmują strażaków, by zebrali osy, szerszenie, itp. Owady znakomicie czują się na poddaszach drewnianych budynków mieszkalnych, gospodarskich.

Kolejny raz druhowie strażacy z OSP KSRG Ruda Maleniecka byli w akcji. Kilka minut przed godziną 17, druhowie strażacy zostali wezwani do Koliszów, gdzie rozpanoszyły się szerszenie. Zastęp druhów pojechał do akcji. Dwóch strażaków  ubrało się w specjalistyczne kombinezony chroniące ich przed użądleniami. Te ubrania chroniące przez owadami bardzo przypominają kombinezony księżycowe astronautów. Ważne, że są użyteczne.

W Koliszowach szerszenie opanowały strych domu jednorodzinnego. Zagrażały mieszkańcom. Druhowie zebrali owady do specjalnego worka i wypuścili w lesie z dala od zabudowań ludzkich – mówi nam  dh Gerard Pachuc, prezes OSP KSRG  Ruda Maleniecka.

Teraz  w okresie upałów, szerszenie, osy  są bardzo aktywne. Gdy kolejne dni będą równie gorąc,e ich rozdrażnienie będzie rosło. To już niemal ociera się o plagę, bo w gniazdach są już młode osobniki. Zatem apelujemy, by nie drażnić szerszeni, os, pszczół.

MAK

Dodaj komentarz