Wielkie partyjne wsparcie dla Prawych i Solidarnych na finiszu kampanii wyborczej

Wielkie wsparcie, w ostatnich dniach kampanii wyborczej, od najważniejszych działaczy świętokrzyskiego PiS otrzymał komitet Prawi i Solidarni. Na konwencję do Końskich przyjechali najważniejsi działacze partii w naszym regionie.

W niedzielę 16 czerwca przedterminowe wybory do Rady Powiatu. Mieszkańcy ponownie wybiorą radnych powiatowych po tym jak w wyniku niepowołania, przez Zarząd Powiatu, czwartego członka zarządu wojewoda świętokrzyski z mocy prawa rozwiązał Radę Powiatu.
We wtorkowe popołudnie w koneckiej sali bankietowej „Astoria” spotkali się sympatycy komitetu Prawi i Solidarni, który powstał na bazie działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Byli kandydaci ze wszystkich czterech okręgów, których przedstawiali liderzy list.

Gospodarzem konwencji był Grzegorz Piec, pełniący funkcję starosty, szef powiatowych struktur PiS. Do Końskich, by wesprzeć Prawych i Solidarnych przyjechali najważniejsi działacze prawicy w województwie świętokrzyskim. Obecni byli wojewoda Agata Wojtyszek, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, senator Krzysztof Słoń, poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur oraz Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa, sekretarz generalny Solidarnej Polski.

Grzegorz Piec odniósł się do zarzutów, że Starostwo Powiatowe już za jego rządów nie złożyło wniosków na remonty dróg powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w którym maksymalnie dofinansowanie może wynieść 30 mln zł. – Nie dajcie się państwo zmanipulować, że rządzi się źle, że są niezłożone wnioski.Poprzednicy mieli pół roku, żeby składać do Funduszu Dróg Samorządowych wnioski. Przez ten czas, nie wiem, czy się zajmowali, ale nie złożyli żadnego – mówił Piec. – Pełnię obowiązki od 1 kwietnia, a koniec naboru wniosków był 12 kwietnia. Przypomnę, jak to się prasa rozpisywała, jaki tu był marazm, trzeba było to wszystko ogarnąć po poprzednikach. Wiem, że fantastycznie się zrzuca na mnie, ale panowie na miłość boską, rządziliście przez kilkanaście lat w tym powiecie. Zobaczcie jakie drogi są w Stąporkowie, jakie w innych gminach, bez wstydu – odpowiadał Grzegorz Piec.

Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa nie szczędził pochwał dla kandydatów w okręgu obejmującym miasto i gminę Stąporków. – Z tych pięciu mandatów taki plan minimum to trzy mandaty. Głęboko wierzę, że to się uda, że pokażemy, że wspólnie zjednoczeni będziemy w tych wyborach będziemy w stanie zwyciężyć – mówił Gosek.

Wojewoda Agata Wojtyszek mówiła m.in. o swojej decyzji, która przesądziła o ponownych wyborach. – Prawo i Sprawiedliwość musi odzyskać wiarygodność w powiecie. To nie była łatwa decyzja, ale ona nie mogła być inna, o czym poinformował nas dwa tygodnie temu sąd. Decyzja moja została utrzymana i te opinie, zlecone przez poprzedni zarząd, za ogromne pieniądze przygotowane przez profesora Chmaja, za zdecydowanie w tym kontekście za nieprawdziwe. Nie może być tak, że decyzje są podejmowane przez zarząd niewłaściwie wybrany, bo wszystkie uchwały i decyzje mogłyby się po prostu złe i wyeliminowane z obrotu prawnego – mówiła wojewoda.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze