Kolejne internetowe oszustwa. Tym razem laptop „wydmuszka” i zablokowany iPhone

0
36

Za pośrednictwem portalu internetowego mieszkaniec Rudy Malenieckiej kupił laptop. Otrzymał, ale daleki był od reklamowanego sprzętu. Mieszkaniec Końskich kupił iPhona zablokowanego simlockiem, którego nie daje się odkodować.

Sklep internetowy doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, 64-letniego mieszkańca gminy Ruda Maleniecka.  Mężczyzna wybrał jeden  z reklamowanych laptopów, którego dane techniczne mu odpowiadały. Zamówił, zapłacił 1299 złotych. Laptop otrzymał, ale jego możliwości były dalekie od oferowanych. Pomimo zwrócenia towaru pokrzywdzony nie otrzymał zwrotu pieniędzy. Został wprowadzony w błąd.

Mieszkaniec Końskich 66–letni mężczyzna zakupił  iPhona. Otrzymał go ale korzystać nie może. Jest zablokowany simlockiem założonym za granicą  Polski, według tamtejszych przepisów. Trzeba dodać, że simlock to zabezpieczenie, zakładane przez producenta telefonu na wniosek operatora sieci komórkowej, powodujące, że klient nie może korzystać z danego modelu po przeniesieniu się do innej sieci. W Polsce zdjąć simlocka nie można, nie ma takich możliwości. IPhone jest, ale można go tylko oglądać.

Oba problemy mieszkańców powiatu rozwiązują koneccy policjanci – mówi st.sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

MAK

 

Dodaj komentarz