Blacha płaska i korzyści z jej stosowania na dachach

W Polsce ze względu na klimat i łatwość obróbki blacha płaska króluje niepodzielnie na każdym rodzaju dachów. Jej uniwersalny charakter i estetyka pozwalają na dobranie idealnego wariantu zarówno do dachów płaskich – o bardzo małym nachyleniu – oraz tych odznaczających się spadami i złożonym, krzywoliniowym kształtem. W przypadku tego tworzywa mamy do czynienia z wyraźnym minimalizmem konstrukcyjnym, który jak doskonale wiemy, staje się coraz częstszym widokiem w nowoczesnych inwestycjach oraz luksusowych projektach prywatnych.

Blacha płaska, ale jaka? Jak połapać się w ofertach?

Jeśli zainteresowała Cię ta strona, z pewnością wiesz już, że blacha płaska w zależności od materiału i techniki wykonania może oznaczać bardzo różne produkty o nieporównywalnych specyfikacjach. Na początek najlepiej przekonamy się o tym sprawdzając ceny produktów prostszych i tańszych oraz tych, których cena każe sądzić, iż obcujemy z materiałem szlachetnym. To ogólnie przyjęte określenie na produkty miedziane oraz bazujące na mieszance tytanu z cynkiem – poznamy je po wysokiej cenie, ale i niezaprzeczalnej trwałości oraz urokliwym starzeniu się materiału. Do budżetowej wersji blach należą przede wszystkim produkty ze stali ocynkowanej a także tej krytej alucynkiem. Absolutnym hitem sprzedażowym i coraz śmielej wchodzącym na rodzimy rynek jest blacha wielowarstwowa, w której to przypadku stal bądź aluminium są pokrywane trwałymi sztucznymi tworzywami o rozległej palecie barw.

Uniwersalność i łatwe dopasowanie, czyli blacha płaska w wersji budżetowej i prestiżowej

Blacha płaska to przede wszystkim łatwość układania i kształtowania, dzięki czemu nawet dachy o wymyślnych kształtach mogą zostać szczelnie osłonięte od niszczycielskich warunków przyrody. Warto także zastanowić się nad odświeżeniem budynku przy zmianie pokrycia – tę rolę niewątpliwie spełni surowiec powlekany kolorowymi warstwami ochronnymi. W ofertach krajowych i zagranicznych producentów bez trudu odnajdziemy najbardziej apelujący do nas kolor, a wraz z nim tchniemy nowego ducha nawet w wyraźnie wiekowe konstrukcje. Wbrew pozorom także nowoczesna architektura po dekadach modernistycznych eksperymentów wciąż skora jest do wykorzystywania właściwości blachy płaskiej, zwłaszcza w jej surowych i industrialne nacechowanych odsłonach.

Na pewno nie powinniśmy również zapominać o formach, w jakich trafia w nasze ręce surowiec. Możemy kupić blachę płaską w arkuszach o określonych wymiarach bądź postawić na produkty zwinięte w rolkę. Wszystko zależy od typu obiektu, którego zadaszenie pragniemy ochronić przed czynnikami atmosferycznymi. Jeśli naszym zadaniem jest ułożenie blachy na dużej lub stromej powierzchni, zdecydowanie lepszym wyborem okażą się długie kilkunastometrowe płaty, do montażu których dekarze powinni dysponować specjalnym sprzętem. Efekt metalicznego połysku, bądź wyrazistego koloru doskonale licuje z naturalnymi teksturami elewacji w każdej konwencji architektonicznej.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W Komendzie Powiatowej PSP w Końskich, odbyła się narada podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu koneckiego w roku 2019. Gospodarzem spotkania był bryg. Grzegorz Zieliński, komendant...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze