Koalicji Ziemi Koneckiej z Prawymi i Solidarnymi nie będzie. Piec o szkodzących upałach, a Staciwa dziękuje po angielsku: Never!

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie koalicji Ziemi Koneckiej z Prawymi i Solidarnymi. Z taką propozycją do Krzysztofa Lipca, przewodniczącego świętokrzyskich struktur PiS wystąpił Piotr Słoka.

Rozpoczęły się koalicyjne rozmowy i tworzenie paktów, które w najbliższy poniedziałek mają zaowocować powołaniem nowego Zarządu Powiatu. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do koalicji, do której miało dojść już jesienią, czyli Prawi i Solidarni i Nowy Powiat Roberta Plecha połączą swoje siły. Jak na razie zarówno Grzegorz Piec jak i Robert Plech są ostrożni w komentowaniu jakichkolwiek ustaleń, jeśli takie zostały już poczynione.

Piotr Słoka, lider Ziemi Koneckiej wystąpił z propozycją do Krzysztofa Lipca, przewodniczącego świętokrzyskich struktur PiS, by połączyć konecką prawicę i utworzyć koalicję z Prawymi i Solidarnymi. Wiele wskazuje na to, że to tylko samorządowe mrzonki, bo w szeregach Prawych i Solidarnych panuje opinia, że kampania wyborcza prowadzona przez kandydatów Ziemi Koneckiej osłabiła ich komitet przez przepychanki związane z zarzutami, że kandydaci Prawych i Solidarnych nie są prawdziwymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości.

Na facebookowym profilu Ziemi Koneckiej pojawiło się powyborcze oświadczenie podsumowujące wybory, ale również mówiące o możliwych rozwiązaniach.Kluczowe decyzje pozostają w rękach PiS. Z arytmetyki wynika, że możliwe są różne koalicje: PiS-SLD (komitet P. Plecha), PiS-PSL, PiS-Ziemia Konecka oraz koalicja wszystkich przeciw PiS. Ale to tylko arytmetyka. Nie wszystkie rozwiązania są identyczne pod względem politycznych i ideowych konotacji. Chciałbym poinformować, że zarówno władzom lokalnym, jak i regionalnym PiS złożyliśmy ofertę powołania koalicji, bez stawiania żadnych warunków personalnych. To propozycja poważna i realna. Ale, jak mówią, „do tanga trzeba dwojga”… – czytamy w oświadczeniu, które jednak nie zostało przez nikogo podpisane.

Ciekawe są komentarze, jakie pojawiły się pod nim. Jako pierwszy skomentował je Grzegorz Piec, pełniący funkcję starosty, lider komitetu Prawi i Solidarni. KWW Ziemia Konecka wolna od interesów partyjnych. Przeczytajcie co napisaliście. Zobaczcie kto tworzy wasz komitet. Jeszcze w piątek chwaliliście się że jesteście ze środowiskiem PiS związani. Dziś bezpartyjni ,,fachowcy”. Panowie upały szkodzą !!! – napisał Piec (pisownia oryginalna).

W mocniejszym tonie wypowiedział się Jarosław Staciwa, sekretarz gminy Słupia Konecka, nowo wybrany radny powiatowy, związany z radoszyckim PiS. Po wyborach nazywacie nas pisem przed wyborami „farbowanym lisem”. Przed wyborami Piec był papierowym przywódcą dziś jest już liderem, przed wyborami modliliście się żeby Piec nie został Starostą bo zlikwiduje powiat ale dziś już chcecie razem z nim powiat budować. Dziś składacie ofertę współpracy władzom regionalnym i lokalnym PiS więc pytam komu? Przecież my jesteśmy tylko kww prawi i solidarni i władz regionalnych nie mamy. Dziś wmawiacie że Robert Plech to SLD ale już Pan Pękala który był wcześniej z Robertem to prawica. Nie chcecie zauważyć że to właśnie Robert poświęcił wiele żeby umowy dotrzymać. A prawdą jest że do tanga trzeba dwojga ale taniec ten został przerwany jesienią. Nasuwają się słowa Johna Pawlaka który powiedział Never !!! – czytamy w komentarzu Staciwy. (pisownia oryginalna)

Wiele wskazuje na to, że do rozmów koalicyjnych Ziemia Konecka – Prawi i Solidarni po prostu nie dojdzie.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze