Poszło o fatalne wyniki szkolnych egzaminów. Wójt na Facebooku zapowiada zmiany i apeluje do dyrektorki o rezygnację!

Od kilku dni mieszkańcy gminy Smyków głośno komentują internetowe wpisy wójta Jarosława Pawelca, który zapowiedział zmiany w szkołach w związku z fatalnymi wynikami. To jednak nie wszystko, bo zaapelował do Beaty Janiszewskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, by zrealizowała swoją wyborczą obietnicę i zrezygnowała ze stanowiska.
W gminie Smyków wrze po serii wpisów na prywatnym profilu wójta Jarosława Pawelca. Może je jednak przeczytać każdy, bo profil jest publiczny.  Wszystko zaczęło się od opublikowanych wyników egzaminu ósmoklasistów. Okazało się, że gmina uplasowała się na przedostatnim miejscu w województwie świętokrzyskim i ostatnim miejscu w powiecie koneckim.
Tak dalej nie może być i nie będzie! Właśnie dowiedziałem się o wynikach z egzaminów naszych uczniów z poszczególnych szkół. Widzę, że ostatnie prawie miejsce w rankingu powiatowym to chyba norma. Niestety, zdjęcia na portalach społecznościowych, nie będą normą w wyznaczaniu prestiżu szkół w Gminie Smyków. Tym wszystkim Dyrektorom Szkół którzy przy okazji dyrektorowania, zamiast zajmować się nauką, dbają o własne kariery, wykorzystując stanowisko, Dziękuję. Tamta epoka mojego poprzednika minęła. Teraz oceniam za pracę i osiągnięcia ale nie w ilości zdjęć na portalach internetowych – napisał wójt. Wywołało to falę komentarzy, głównie negatywnych w kierunku do wójta. Mieszkańcy pisali, że wiele do życzenia pozostawia styl wypowiedzi. Kilka godzin później ukazał się kolejny wpis.

Mój ostatni post cieszy się większym zainteresowaniem, niż brak wody w Gminie. Bardzo mnie to niepokoi. Czytałem wszystkie chyba wpisy. Zaznaczam, nie wymieniłem nazwiska żadnego z Dyrektorów. To państwo wskazaliście! Dlaczego? Natomiast, nie potrafię zrozumieć tych rodziców, którzy tak bardzo się troszczą o swoje dzieci, a jednocześnie nie przemawia do nich to, że nauczanie w Naszej Gminie jest kiepskie. Kiepskie, ponieważ wyniki są kiepskie. To nie ja jestem odpowiedzialny za te efekty. Myślę że, trzeba coś z tym zrobić! Tak uważam. Próbuję. Praca nie jest łatwa, ani dla nauczycieli, a bez wątpienia dla uczniów. Wiem o tym. Dlatego trzeba podjąć daleko idące zmiany. Moim osobistym, prywatnym marzeniem jest, doczekać się takiej chwili że, za 10 – 20 – 30 lat, jak tutaj będę, przyjadę, ktoś mi powie „Panie Wójcie, dziękuję, było ciężko, ale dzisiaj jestem lekarzem, nauczycielem, prawnikiem ” ta inwestycja się opłaci. Moje zarządzanie idzie w tym kierunku. Zmarnować czas jest łatwo. Dlatego proszę o tym pamiętać.Szanowni Państwo tolerując niby dobrą zabawę, wycieczki, jako podstawę programową, będziemy ciągle na poziomie marnym. Naprawdę czas to zmienić.Wiem, że będzie ciężko. Bardzo proszę o poparcie tego wpisu. Dziękuję – czytamy.

I ten wpis nie znalazł poparcia wśród czytających, którzy sugerowali, że FB nie jest dobrym miejscem na tego typu sprawy. Ostatni wpis z wczoraj dotyczył już personalnie Beaty Janiszewskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. – Będą zmiany, ponieważ muszą być! Jedną z zapowiedzi wyborczych Pani Janiszewskiej było, że jak jak ja wygram Ona odchodzi ze stanowiska Dyrektora. Tak łatwo może spełnić obietnicę wyborczą. To może. Trzymajmy się wyborczych obietnic. Ja realizuje swoje – napisał Jarosław Pawelec. Pod wpisem pojawiły się komentarze broniące dyrektorkę i zapraszające wójta na zakończenie roku szkolnego do szkoły w Miedzierzy.

Okazuje się, że wójt z nich skorzystał i wraz z panią dyrektor wręczał świadectwa uczniom. Skontaktowaliśmy się z włodarzem z prośbą o komentarz do jego wpisów.

Media społecznościowe służą dziś do przekazywania ważnych wiadomości nawet w polityce wyższego szczebla. Wiem, że dotąd mieszkańcy nie byli przygotowani na taką formę przekazywania informacji, ale uważam ją za słuszną – mówi wójt Jarosław Pawelec. – Bardzo wiele osób zarzucało mi, że zbyt mało się komunikowałem- dodaje. Jak podkreśla sytuacja w oświacie nie jest dobra i wymaga zmian. – Będziemy o tym rozmawiać nie tylko na komisjach, ale również na najbliższej sesji w środę. Porozmawiamy o sytuacji wodno-kanalizacyjnej, ale też programie naprawczym w szkołach. Nie może być tak, że mamy w gminie dwie placówki, które ze sobą rywalizują. Rozważamy możliwość powstania zespołu szkolno-przedszkolnego z jednym dyrektorem. Czy taka możliwość będzie słuszna, zdecydujemy po wielu analizach – zaznacza.

Zapytaliśmy również o apel do Beaty Janiszewskiej, która była jego kontrkandydatką w wyborach na wójta. – Pani Janiszewska zapowiadała w kampanii, że zrezygnuje z funkcji dyrektora, kiedy to ja wygram wybory. Próbowałem porozumieć się z nią wiele razy, ale nic z tego nie wyszło. Mamy poważne problemy i musimy się z nimi zmierzyć – zaznacza. – Na wizerunek szkoły wpływają nie tylko wycieczki, ale przede wszystkim wyniki w nauce – dodaje.

Skontaktowaliśmy się z dyrektor Beata Janiszewską. – Jestem zaskoczona wypowiedziami wójta, bo wielokrotnie bywałam w Urzędzie Gminy i nigdy nie doszło do rozmowy na temat funkcjonowania szkoły, czy zastrzeżeń do mojej pracy. O wpisach pod adresem szkół i moim adresem dowiedziałam się od znajomych. Pragnę podkreślić, że nie mam go wśród znajomych. Zresztą z tego co mi wiadomo, nie było też rozmowy na temat egzaminów z Panią Cholewińską (dyrektor SP w Królewcu – przypis. red) Przypadek? – zastanawia się dyrektor.

Zresztą pan wójt gościł dziś w szkole na zakończeniu roku, razem wręczaliśmy nagrody za osiągnięcia naukowe i sportowe. Również nie doszło do żadnej rozmowy – komentuje. – Wyniki egzaminów to suma wielu czynników. Bywały lata, kiedy mieliśmy bardzo dobre rezultaty, teraz przyszedł słabszy czas. Musimy zrobić wszystko, by podobna sytuacja już nigdy nie miała miejsca. Chcę zaznaczyć, że żadna z kontroli prowadzonych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty nie wykazała nieprawidłowości – dodaje. Zapytaliśmy też o apel wójta o rezygnację ze stanowiska. Pani dyrektor nie chciała jednak komentować go uznając, że nie ma on związku z jej pracą i ma wymiar polityczny. – Zresztą jeśli w Sielpi powstanie park rozrywki, który Wójt obiecał podczas kampanii, to ja zastanowię się rezygnacją– kończy.

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Zapomnieli o znaku STOP?

Wyniki z gminy FAŁKÓW

Opuścili budynek w dwie minuty

Najnowsze komentarze