Poszukiwana dziewczyna i kobieta. Znamy finał tych historii


O zaginionych obszernie informowaliśmy naszych czytelników. Prosiliśmy o pomoc w poszukiwaniach.
3 czerwca, wiadomość o  zaginięciu 14-latki ze Starachowic postawiła  na nogi stróżów prawa, a także inne służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. Miejsce zamieszkania opuściła po cichu, ukradkiem. Jak przypuszczają śledczy, najprawdopodobniej tak, by nikt się o tym nie dowiedział. Zaniepokojona rodzina, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać zbyt długo. Udała do na policję. Nastolatka, jak informowaliśmy na naszych łamach, po raz ostatni cała i zdrowa widziana była dzień wcześniej.

– Jej zachowanie wzbudziło mój niepokój. Nie była tego dnia sobą. Tak jakby coś przeczuwała, czegoś się bała. Czego? Tego nie wiem – powiedziała nam matka 14-latki. Kiedy w poniedziałkowy poranek, rodzina dziewczyny obudziła się, w domu już jej nie było. Szybko okazało się bowiem, że młoda dziewczyna zabrała ze sobą laptopa, a także telefon komórkowy matki. Swoją komórkę zostawiła w domu. Nie dała znaku życia. Jej poszukiwania rozpoczęto kilka godzin po zgłoszeniu zaginięcia. Przez ostatnie dni okazały się bezskuteczne. Dlaczego?

Duplikat karty

Jak udało nam się ustalić – co zostało później potwierdzone przez policję – matka 14-latki, po tym jak jej córka zaginęła, zrobiła duplikat karty, jaka znajdowała się w telefonie komórkowym. Mundurowi, którzy próbowali namierzyć dziewczynę, właśnie poprzez logowanie się komórki, mieli utrudnione zadanie. Poszukiwania prowadzone były nie tylko na terenie miasta. Informacja o zaginionej dotarła do policyjnych patroli, przeczesujących teren powiatu starachowickiego.

– Z pewnego źródła otrzymaliśmy informację, iż córka może przebywać w jednej z miejscowości, w gminie Brody. Razem z rodziną pojechaliśmy to sprawdzić. Niestety informacja nie okazała się wiarygodna. We wskazanym miejscu, córki nie było – tłumaczyła matka 14-latki. Jej najbliżsi, na własną rękę starali się sprawdzić również trop, mający bezpośredni związek z chłopakiem, poruszającym się BMW. – Przypuszczaliśmy, iż mogła wsiąść do auta i pojechać w nieznanym kierunku – uzupełniła matka.

Mijały kolejne dni, a w sprawie zaginionej cisza. Do czwartku. W Boże Ciało, ku uciesze rodziny 14-latka wróciła szczęśliwie do miejsca zamieszkania! 

W piątkowy (21 czerwca), poranek udało nam się skontaktować z matką zaginionej. – Córka po północy wróciła do domu. Nie powiedziała jednak, gdzie była i z kim przebywała przez ten czas – stwierdziła matka. Okoliczności zaginięcia, jak również to, co przez blisko 3 tygodnie robiła dziewczyna, będą wyjaśniane przez mundurowych.

– W piątek, nasi funkcjonariusze zamierzają porozmawiać o tym z nastolatką – poinformował st. sierż. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Historia miała swój happy end.

Legitymowana nad morzem

Podobny finał miała również historia z udziałem poszukiwanej 34-letniej starachowiczanki. Kobieta, po raz ostatni cała i zdrowa widziana była pod koniec maja br. Jak dowiedzielismy, także w czwartek (20 czerwca) udało się ją odnaleźć. 34-latce na szczęście nic się nie stało.

– W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy informację, że poszukiwana 34-latka została odnaleziona – poinformował st. sierż. Kusiak. Gdzie była i co robiła? Z nieoficjalnych informacji, jeszcze na początku bieżącego miesiąca wynikało, iż kobieta miała udać się do pracy za granicę. Dotychczasowe ustalenia śledczych, wskazują jednak na to, że pozostała w kraju. – W Boże Ciało była legitymowana przez policjantów z Sopotu – zaznaczył rzecznik starachowickiej KPP.

– Ok. godz. 17, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z miejsc wypoczynku w Sopocie przebywa poszukiwana 34-latka. Zgłoszenie wpłynęło na numer alarmowy 112. Skierowani na miejsce policjanci wylegitymowali kobietę i potwierdzili, że jest to zaginiona. O szczegółach zdarzenia sopoccy policjanci powiadomili funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach – relacjonowała asp. Lucyna Rekowska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Sopocie.

Rafał Roman1 KOMENTARZ

  1. Całe wakacje będziemy szukać panienek bo tak wyglądają w wieku nastulat a rodziców mają w nosie oto wychowanie bez stresowe.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio coraz częściej słychać i widać działalność przestępców różnego autoramentu. Pojawiają się złodzieje i niszczyciele. Karczują nie swoje lasy i kradną ścięte brzozy, przywłaszczają inne rzeczy. Na placu osiedla między ulicami Warszawska i Armii Krajowej zrobiono plenerową siłownię. Są tam...
Dla pochodzącego z gminy Iłża, Filipa Nachyły to miał być magiczny wieczór. Los sprawił jednak, że młody mężczyzna nie wrócił do miejsca zamieszkania. Od kilkudziesięciu godzin, 27-latka szukają już nie tylko policjanci, ale również rodzina, przyjaciele oraz najbliżsi. Gdzie...
Druhowie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemy Ratowniczo Gaśniczego z Dziebałtowa, dostarczają harcerkom na leśne obozowisko wodę. Jednorako druhnom potrzeba nieco ponad 300 litrów. Obozowisko Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego, a konkretnie 2 i 4 drużyna  chełmska,  rozbiły...
Grupa RiF zdobyła nagrodę na XIII Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jurorzy docenili nowe wykonanie "Nie zapalaj światła" ,przeboju patronki imprezy. Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej, który organizowany jest od ośmiu lat w Ostrowcu Świętokrzyskim...
W niedzielę, 14 lipca odbyły się dwa turniej piłkarskie, organizatorem których było Stowarzyszenie Sportowe Fair Play. Najpierw na koneckim Orliku przy ul. Południowej zmierzyli się zawodnicy poniżej lat 16 w klasycznym tunieju piłkarskim. Najpierw klasyka W tej kategorii najlepsi okazali się chłopcy...

Ostatnio dodane