Sukces naszych karateków na koniec sezonu

Na zakończenie sezonu startowego zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team zdobyli w Limanowej dziewięć medali. Trzy z nich są autorstwa karateków z sekcji Niekłań.

W Limanowej (małopolskie) odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin One World One Kyokushin. Zawody zgromadziły ponad 300 zawodników i zawodniczek z 41 klubów z całej Polski oraz Łotwy, Litwy, Ukrainy, Węgier i Czech.

Grad medali

W turnieju wzięło udział 12 zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team, w tym przedstawiciele sekcji karate Niekłań. Zdobyli w sumie dziewięć medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne medale i jeden brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. To ogromny sukces klubu na zakończenie sezonu startowego wrzesień 2018 czerwiec 2019.

Dwie formuły

Turniej ten odbywał się w dwóch formułach: kata i kumite semi kontakt. Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-karate Zaborek-Team wziął udział we wszystkich konkurencjach. Pierwszą konkurencją była konkurencja kata, czyli układu kopnięć uderzeń połączonych w wymagany schemat. W tej konkurencji startowali Szymon Zych (sekcja Niekłań) i Albert Malik. Tym razem Albert musiał uznać wyższość Szymona, który wygrał tę kategorię sięgając po złoty medal.

W stylu wojownika

Natomiast Albert Malik nie miał sobie równych w kategorii kumite, zdobywając złoty medal. Najtrudniejszą dla niego była walka z Ukraińcem, który bardzo mocno sfaulował Alberta kopiąc go niedozwoloną techniką w kolano. Malik jednak dokończył walkę i to w bardzo dobrym stylu. Mimo kontuzji w pięknym stylu prawdziwego wojownika wygrał swoją kategorię, zdobywając złoty medal.

Szczęśliwy sensei

– Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy ze wspaniałego zakończenia sezonu startowego – powiedział sensei Zbigniew Zaborski. – Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasi zawodnicy są mocno przygotowani i wspaniale prezentują klub na turniejach krajowych ogólnopolskich i międzynarodowych. Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w zawodach – dodał sensei.

Wakacyjne plany

26 czerwca Zbigniew Zaborek jedzie wraz z Oliwią Fornal na Mistrzostwa Europy do Pragi. – Tym europejskim akcentem całkowicie zakończymy sezon startowy i rozpoczniemy nasze wakacyjne plany. Pierwszy to wyjazd na obóz sportowy do Łeby 21 lipca, a potem w sierpniu nasza Letnia Akademia Karate – kończy Zbigniew Zaborski.

Złote medale w Limanowej zdobyli: Szymon Zych (sekcja Niekłań), Albert Malik, Angelika Skorek, Wiktoria Aleksandrowicz i Zuzanna Wiśniewska. Na drugim stopniu podium stanęli: Dominika Garbacz, Aleksandra Domagała (obie sekcja Niekłań) i Albert Malik w kategorii kata. SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze