Kierowca po narkotykach najechał pieszego


Do wypadku doszło 23 czerwca br., po godzinie 20, w pobliżu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Końskich. Audi wyjeżdżał z parkingu przy OSiR i potrącił pieszego. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił na SOR.

Kilka minut po godzinie  20.00 zaalarmowano Komendę Powiatową Policji, że w pobliżu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Końskich samochód potrącił pieszego. Na miejsce udali się funkcjonariusze koneckiej policji – mówi nam asp. Łukasz Morka z  Wydziału Ruchu Drogowego KPP. – Jak ustalili policjanci  audi, którym kierował 22-latek, wyjeżdżając z parkingu potrącił pieszego 19-latka. Kierowca audi i poszkodowany zostali przebadani, czy  nie są po spożyciu alkoholu. Obaj byli trzeźwi. Ale policjanci sprawdzili 22-letniego kierowcę urządzeniem do  badania narkotyków w organizmie człowieka. Wtedy wyszło, że kierowca audi miał w organizmie metamfetaminę, narkotyk zakazany prawem. Zatem musiał opuścić audi, a policjanci zabrali mu prawo jazdy. W szpitalu zostanie poprana mu krew,  by potwierdzić badanie narkotyków jakie policjanci wykonali przenośnym aparatem.

Natomiast poszkodowanego 19-latka Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Końskich. Ma poranione udo i został w szpitalu na leczeniu.

O dalszym losie 22-latka zdecyduje sąd.

MAK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze