Prezydium Rady Powiatu już wybrane!

Znamy już pełen skład prezydium Rady Powiatu. Przewodniczącym został wybrany Zbigniew Kowalczyk, doświadczony samorządowiec, który przez dwie kadencje był przewodniczącym Rady Miejskiej w Końskich. Jego zastępcami są Jolanta Pacocha i Łukasz Kubka.

Trwa sesja Rady Powiatu, na której zawiązano koalicję Prawi i Solidarni oraz Nowy Powiat Roberta Plecha. Na przewodniczącego Rady Powiatu wybrano Zbigniewa Kowalczyka, który przez dwie kadencje był przewodniczącym Rady Miejskiej w Końskich. Mandat radnego miejskiego pełnił pięć razy. Aby przejść do powiatu musiał zrezygnować z mandatu radnego miejskiego. Za jego kandydaturą było 14 radnych, sześciu zagłosowało przeciw.

Na wiceprzewodniczących wybrano debiutantów na samorządowej scenie. Zastępcami Kowalczyka będą Łukasz Kubka, który był już radnym powiatowym minionej wygaszonej kadencji oraz Jolanta Pacocha, prowadząca własną działalność gospodarczą, prywatnie żona wójta gminy Gowarczów. Za ich kandydaturami było 14 radnych, 6 przeciw.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze