Chrzciny czyli zanurzenie w basenie

Jednym z elementów zawodów sportowo pożarniczych jest chrzest nowych członków OSP, którzy pierwszy raz biorą udział w strażackich zmaganiach.

Ostatnio po zakończeniu sportowych zmagań, nim ze zbiornika wypuszczono wodę, druhowie i druhny  sondowały jego głębokość. Nikt nie wie, kiedy narodził się ów zwyczaj, bo tego w żadnym regulaminie, ani historycznych zapiskach nie odnalazłem. Mimo sprzeciwów, chyba bardziej udawanych niż autentycznych,  nowi członkowie ekip byli wrzucani do basenu, podręcznego magazynu wody, skąd pompy czerpią ją podczas zawodów. Ubaw był nieziemski. Tak dla samych chrzczonych jak i  oglądających tę ceremonię. Akurat tego dnia, upał był niesamowity, więc odrobina ochłody nikomu nie zaszkodziła. Ale zdarza się, że takie  „przyjmowanie” w poczet  zawodników zmagań  sportowo pożarniczych odbywa się również winnych warunkach pogodowych.  Tradycja wśród strażaków świętą jest!

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze