Gracze Neptuna zagrali w UEFA Regions Cup

Drużyna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej z zawodnikami Neptuna Końskie rywalizowała w krajowych eliminacjach rozgrywek UEFA Regions Cup.

Puchar Regionów UEFA to zawody piłkarskie amatorskich drużyn z Europy. Pierwszy raz odbył się w latach 1998/1999. Od tego czasu odbywa się co dwa lata. Zespoły reprezentują zawodnicy z III ligi i niższych, którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu.

W turnieju eliminacyjnym, który odbył się w dniach 20-23 czerwca br., o jedno miejsce gwarantujące awans, zagrały reprezentacje czterech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. Spotkania zostały rozegrane na stadionach w Barcicach i Rytrze. Obie miejscowości położone są w woj. małopolskim (powiat Nowy Sącz).

Dwie konsultacje

Przed turniejem kadra świętokrzyskiego „zaliczyła” dwie konsultacje, które odbyły się w Ostrowcu Św. Podczas drugiej z nich rozegrano mecz sparingowy z miejscowym KSZO, który zakończył się wynikiem 1:1.

Trenerami kadry ŚZPN byli Paweł Czaja i Paweł Rybus. Selekcjonerzy zadecydowali, że w kadrze będzie 20 piłkarzy. Wśród nich znalazła się trójka piłkarzy Neptuna Końskie: Łukasz Herda, Patryk Kwiecień i Karol Armata.

Tylko jeden punkt

Niestety, turniej ten nie był udany dla kadry naszego województwa. ŚZPN zdobył tylko jeden punkt w meczu z Lubelskim ZPN. Bramkę w tym spotkaniu dla naszej ekipy zdobył gracz Neptuna Karol Armata.

Karol Armata

To była jedyna zdobycz bramkowa ŚZPN, który w pozostałych pojedynkach uległ Podkarpackiemu ZPN 0:1 i Małopolskiemu ZPN aż 0:7.

Awans do ogólnopolskiego turnieju finałowego z kompletem punktów zapewnił sobie Podkarpacki ZPN. Wcześniej awansowały reprezentacje Mazowieckiego ZPN i Dolnośląskiego ZPN. Finał krajowy odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Niepołomicach i Podłężu (małopolskie).

Wyniki: Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:1 (0:0); Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN 1:1 (1:1), dla ŚZPN Karol Armata 23; Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN 1:0 (1:0), Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 3:2 (1:1), Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 1:0 (0:0), Małopolski ZPN – Świętokrzyski ZPN 7:0 (2:0).

Tabela końcowa

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio coraz częściej słychać i widać działalność przestępców różnego autoramentu. Pojawiają się złodzieje i niszczyciele. Karczują nie swoje lasy i kradną ścięte brzozy, przywłaszczają inne rzeczy. Na placu osiedla między ulicami Warszawska i Armii Krajowej zrobiono plenerową siłownię. Są tam...
Dla pochodzącego z gminy Iłża, Filipa Nachyły to miał być magiczny wieczór. Los sprawił jednak, że młody mężczyzna nie wrócił do miejsca zamieszkania. Od kilkudziesięciu godzin, 27-latka szukają już nie tylko policjanci, ale również rodzina, przyjaciele oraz najbliżsi. Gdzie...
Druhowie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemy Ratowniczo Gaśniczego z Dziebałtowa, dostarczają harcerkom na leśne obozowisko wodę. Jednorako druhnom potrzeba nieco ponad 300 litrów. Obozowisko Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego, a konkretnie 2 i 4 drużyna  chełmska,  rozbiły...
Grupa RiF zdobyła nagrodę na XIII Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jurorzy docenili nowe wykonanie "Nie zapalaj światła" ,przeboju patronki imprezy. Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej, który organizowany jest od ośmiu lat w Ostrowcu Świętokrzyskim...
W niedzielę, 14 lipca odbyły się dwa turniej piłkarskie, organizatorem których było Stowarzyszenie Sportowe Fair Play. Najpierw na koneckim Orliku przy ul. Południowej zmierzyli się zawodnicy poniżej lat 16 w klasycznym tunieju piłkarskim. Najpierw klasyka W tej kategorii najlepsi okazali się chłopcy...

Ostatnio dodane