Gracze Neptuna zagrali w UEFA Regions Cup

Drużyna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej z zawodnikami Neptuna Końskie rywalizowała w krajowych eliminacjach rozgrywek UEFA Regions Cup.

Puchar Regionów UEFA to zawody piłkarskie amatorskich drużyn z Europy. Pierwszy raz odbył się w latach 1998/1999. Od tego czasu odbywa się co dwa lata. Zespoły reprezentują zawodnicy z III ligi i niższych, którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu.

W turnieju eliminacyjnym, który odbył się w dniach 20-23 czerwca br., o jedno miejsce gwarantujące awans, zagrały reprezentacje czterech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. Spotkania zostały rozegrane na stadionach w Barcicach i Rytrze. Obie miejscowości położone są w woj. małopolskim (powiat Nowy Sącz).

Dwie konsultacje

Przed turniejem kadra świętokrzyskiego „zaliczyła” dwie konsultacje, które odbyły się w Ostrowcu Św. Podczas drugiej z nich rozegrano mecz sparingowy z miejscowym KSZO, który zakończył się wynikiem 1:1.

Trenerami kadry ŚZPN byli Paweł Czaja i Paweł Rybus. Selekcjonerzy zadecydowali, że w kadrze będzie 20 piłkarzy. Wśród nich znalazła się trójka piłkarzy Neptuna Końskie: Łukasz Herda, Patryk Kwiecień i Karol Armata.

Tylko jeden punkt

Niestety, turniej ten nie był udany dla kadry naszego województwa. ŚZPN zdobył tylko jeden punkt w meczu z Lubelskim ZPN. Bramkę w tym spotkaniu dla naszej ekipy zdobył gracz Neptuna Karol Armata.

Karol Armata

To była jedyna zdobycz bramkowa ŚZPN, który w pozostałych pojedynkach uległ Podkarpackiemu ZPN 0:1 i Małopolskiemu ZPN aż 0:7.

Awans do ogólnopolskiego turnieju finałowego z kompletem punktów zapewnił sobie Podkarpacki ZPN. Wcześniej awansowały reprezentacje Mazowieckiego ZPN i Dolnośląskiego ZPN. Finał krajowy odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Niepołomicach i Podłężu (małopolskie).

Wyniki: Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:1 (0:0); Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN 1:1 (1:1), dla ŚZPN Karol Armata 23; Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN 1:0 (1:0), Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 3:2 (1:1), Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 1:0 (0:0), Małopolski ZPN – Świętokrzyski ZPN 7:0 (2:0).

Tabela końcowa

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bezpieczne skrzyżowania

Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...
Wczoraj zostały zorganizowane działania profilaktyczne „Aktywny Senior”. Wspólnie z seniorami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udały się do jednego z klubów sportowych...
Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze