Świetne wyniki sportowe uczniów PSP nr 2 w Stąporkowie [zdjęcia]

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie udanie podsumowali rok szkolny uzyskując wspaniałe wyniki sportowe.

Koniec czerwca to najlepszy czas na podsumowanie świetnych występów lekkoatletów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie.

Swoje ostatnie starty rozpoczęli oni od udziału w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Rozstawnych, które odbyły się 24 maja w Strawczynie. – W biegu sztafetowym 4×100 m chłopcy wywalczyli srebrny medal, dziewczęta zaś brązowy – informuje Artur Gąszcz, opiekun drużyny chłopców PSP nr 2 Stąporków.

Finał Igrzysk

Trzy dni później rywalizacja przeniosła się na stadion lekkoatletyczny przy ul. Bocznej w Kielcach. Odbył się tutaj Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Bezkonkurencyjni byli uczniowie stąporkowskiej „Dwójki”. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta wywalczyli pierwsze miejsca zdobywając złote medale i puchar dla najlepszej drużyny lekkoatletycznej w województwie.

A oto składy zwycięskich drużyn w kolejności od najlepiej punktujących zawodników:

dziewczęta – Magdalena Rut, Julia Wasińska, Zofia Kloczkowska, Aleksandra Stażyńska, Daria Gąbarczyk, Julia Kościelniak, Kamila Szot, Amanda Kucy, Aleksandra Wiatr, Kinga Kurp, Wiktoria Malinowska, Olga Górecka;

chłopcy – Kacper Gwarek, Bartosz Majos, Samuel Wróbel, Szymon Niebudek, Kacper Blecharski, Kamil Świtoń, Hubert Kwaśniewski, Mateusz Różański, Bartłomiej Okła, Jakub Rut, Piotr Wrona, Igor Pięt, Filip Wołowiec, Mateusz Usiński.

Zmagania indywidualne

Natomiast w dniach 11-12 czerwca na tym samym stadionie obyły się finałowe indywidualne zmagania młodych lekkoatletów. Rewelacyjnie wypadła sztafeta 4×100 m chłopców w składzie: Kacper Blecharski, Samuel Wróbel, Filip Wołowiec, Kacper Gwarek zdobywając złoty medal i tytuł najszybszej sztafety w województwie. Na podium stanęły również dziewczęta (Julia Wasińska, Daria Gąbarczyk, Kamila Szot, Zofia Kloczkowska) ponownie zajmując trzecią lokatę.

– Pierwszy dzień zawodów przyniósł również drugi złoty medal. Tym razem padł on łupem Amandy Kucy, która pchając kulę na odległość 8,96 m zapewniła sobie tytuł mistrzyni województwa. Bardzo dobrze wypadła młodziutka Kinga Kurp, która również znalazła się w wąskim finale zajmując piąte miejsce – dodaje Artur Gąszcz.

Łowca medali

Kacper Gwarek, mistrz województwa w biegu na 300 m

Łowcą medali okazał się jednak Kacper Gwarek. Do złota zdobytego ze sztafetą dorzucił srebro, które wywalczył po emocjonującym biegu na 100 m (12,32s). Dzień później okazał się bezkonkurencyjny we wspaniałym biegu na 300 m, gdzie uzyskał doskonały czas 38,34 s i tytuł mistrza województwa.

– Drugi dzień zawodów to jednak nie koniec wyśmienitych występów naszych lekkoatletów. Srebrny medal w biegu na 1000 m z czasem 3,01,54 min wywalczył Mateusz Różański, zaś Kacper Blecharski zdobył brązowy medal w skoku w dal (5,39 m). W wąskim finale znaleźli się również: w biegu na 300 m Magdalena Rut (5 miejsce), Bartosz Majos (6 miejsce), Filip Wołowiec (7 miejsce) oraz Jakub Saczuk w pchnięciu kulą (8 miejsce) – kończy Artur Gąszcz.

Dziewczęta PSP2 Stąporków

Opiekunem dziewcząt jest Bożena Pokusa

Chłopcy PSP2 Stąporków

… zaś chłopców Artur Gąszcz.

W sumie uczniowie „stąporkowskiej dwójki” zdobyli 11 medali! Serdecznie gratulujemy.